Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt valaki akinek a...

Van itt valaki akinek a babája sokat cpiccelt, sokáig lábujjhegyen lépkedett a babája?

Figyelt kérdés
7 hónaposan felállt, de csak lábujjhegyen állt, lépegetni is így kezdett el. Voltunk dévényesnél, ő azt mondta ezzel nem tud mit kezdeni, mert nem arról van szó hogy feszesek lennének a szalagjai (talpon is állt néha), hanem ez alkati dolog nála. Gondoltam majd elhagyja, azóta eltelt 4 hónap, most 11 hónapos, most már talpon áll, de ha lépeget előfordul még mindig hogy spiccel, ha talpra állítom max 2-3 mp-ig áll meg és fenékre huppan. Volt valaki hasonló helyzetben? Akiket ismerek és kérdeztem senkinél nem volt ilyen, mikor felállt a babájuk teli talpon állt fel. van ismerős aki mondta hogy pipiskedett a lánya de pár hét alatt el is hagyta.
2015. jún. 14. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
szülésnél minden rendben volt? a magzatvíz tiszta volt? oxigénhiánynak is lehet ez egy tünete, de lehet csak tetszik neki és majd elhagyja. mindenesetre az jó, hogy már teli talpon áll :)
2015. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Várj még vele, talán elhagyja. Láttam kisfilmet 3 éves kisfiúról, akinek ez volt a problémája. El nem hiszed, de azzal hozták rendbe, hogy fordítva adták rá a cipőt.
2015. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt probléma a szülésnél azért is aggódom kicsit. 1 hónapos korától járattam dévényeshez, de 5 hónapos kora körül azt mondták felesleges mennünk, 7 hónaposan mikor visszavittem akkor mondták azt amit írtam, hogy ez alkati dolog nála. Aggódtam nagyon az oxigénhiány miatt, de most 11 hónapos, időben elkezdett szépen mászni, felállni, integet, puszit ad ha kérem, pár testrészét, játékai nagy részét megmutatja ha kérem odahozza, mutogat ha kell neki valami, szépen egyedül iszik cumisüvegből ha szomjas, pár mondókát amit ismer mutogatja ő is velem, stb... szóval mindent csinál amit kell, csak ez a pipiskedés bosszant kicsit. Igaz ezt is már ritkán csinálja, de 4 hónapig csinálta...ezért lennék kíváncsi ha esetleg valakinek van tapasztalata ezzel, hogy ez okozott-e problémát a későbbiekben? Minden más mozgása egyébként rendben van, nagyon mozgékony, csúszik-mászik, kompban rohan (bár nem sűrűn van benne) csak ez aggaszt kicsit...
2015. jún. 14. 14:07
 4/5 anonim ***** válasza:
kompban? hát akkor ez is lehet... kompot nem szabad használni, pont azért mert rossz testtartást tanul meg a baba! nem mondta a dévényes, hogy ne tedd kompba?
2015. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem attól van, 11 hónapos, a kompot 1 hónapja használjuk, de nem minden nap van benne, ezt a pipiskedést pedig 4 hónapja kezdte.
2015. jún. 14. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!