Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ezért sajnálom...

Normális, hogy ezért sajnálom a babámat? Más is volt így?

Figyelt kérdés
Most kezdődött a pakolós korszaka. Nagy élvezettel nyitogatta a szekrényeket és a fiókokat, és pakolászott ki belőlük. Tegnap vettünk szekrény- meg fiókzárakat, és este felraktuk. Ma reggel óta jár körbe a szokásos útján, és próbál nyitogatni, de ugye nem sikerül neki, olyan csalódott, úgy sajnálom.. A férjem szerint hülye vagyok. Más is érzett ilyet?
2015. jún. 14. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem... Igazad van,nyugodtan add oda neki a gyalut meg a késeket :)

Viccet félre téve:)

Nem kell sajnálni,akkor sajnálnád ha megsértené magát valami élessel,hegyessel. Akkor aztán lenne rohangálás,lelkifurka és társai! Egyébként tipp.

Tegyél szabaddá egy fiókot ha tudsz és pakolj bele olyasmit amivel szívesen játszat.:) Játékai vagy műanyag kis edénykék. Így kedvére pakolászhat ki-be,és neked sem kell sajnálkoznod:)

2015. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ne aggódj, hamar talál magának más elfoglaltságot. A babákat ilyen korban nem sokáig köt le egy dolog. Hidd el, mindig a legérdekesebb dolgok a tiltott dolgok. Lehet milliós játéka is, lehet, hogy órákat eljátszik inkább pl. a távirányítóval. Lesz még olyan eldugott zug, ahova bemászik és onnan is kipakol mindent, amire nem is gondolnál.
2015. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak direkt hagytunk két pakolós fiókot, a többit (amiben nem neki való dolgok voltak) mi is bezártuk.

Nem sajnáltam emiatt, hiszen neki akartam jót, nem beszélve arról, hogy a két legkönnyebben elérhető fiókot meghagytam neki, és telepakoltuk olyan cuccokkal amiket nyugodtan piszkálhatott.

2015. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyen fiók, vagy szekrény, amit nyitogathat, kirámolhat, ahol olyan cuccok vannak, amik nem veszélyesek.
2015. jún. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Én is sajnálnám a helyedben. A mi kisfiunk is nonstop pakolt akkoriban, engedtünk is teret Neki. A veszélyes konyhai eszközöket magasabb fiókba csoportosítottuk, a vegyszereket elzártuk a fürdőszobai szekrénybe. Így mindenhol pakolhatott. Már 2,5 éves, sosem került veszyes helyzetbe.
2015. jún. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem kell sajnálnod :) hamar feltalálja magát. bár én (egyenlőre) nem zárok semmit, eleinte, amikor még nem tudott esni leragasztottam a fiókokat hogy ne döljön hátra ha kihúzza. de a vegyszeres szekrényt sem zárom le. egyedül vagyok vele itthon, egy gyerek van időm utána szaladgálni, de én fontosnak tartom hogy lássa, tudja hogy azt nem szabad. és tudja is, hogy a 3-4. fiókot, a kukás-vegyszeres szekrényt nem nyitogatja. van hogy rá kell szólni, de nem vészes. a hosszabbítót is addig takartam le amíg pici volt, ott van ahol a habtapi volt lerakva, de azóta megtanulta hogy nem játszik vele.
2015. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igenis legyen szekrény, amiben pl műanyagok vannak, nyugodtan pakolgasson! benne van a fejlesztő könyvemben is, mint "feladat"!!

és dobozok amiben szortírozva játékok, egyikben pl műanyag, másikban fa, harmadikban dió, kavics, stb

a gyerekek mindig ösztönösen érzik, hogy mikor miket kell "tanulniuk" nem véletlenül van hajigálós korszakuk sem pl.

2015. jún. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!