Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor mellre rakom 11 hetes...

Mikor mellre rakom 11 hetes babámat, olyan erősen beindul a tejleadó reflex, hogy spriccel, sőt folyik sugárban a tejem. Sajnálom azt a sok tejcsit kárbaveszni. A tejgyűjtő kagylóból is kifolyik. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Drága babám türelmesen kivárja, hogy elfolyik a pelenkára, mert ő nem bírja ezt a tempót követni.
2008. júl. 29. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van szerencsére. Esetleg fejj egy kicsit előtte mielőtt szopiztatod és akkor már nem jön olyan erősen, de így a laza első tejcsit nem kapja meg a kicsi.
2008. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia. Én nem fejek semmit,nem akarom rakosgatni nekem az rumlis lenne, de nagyon sokszor ömlik,olyankor tejben fürdünk. :)

Ha te sajnálod hogy elfolyik,akkor más megoldás nincs,mint fejni ahogy az előttem válaszoló is írta,de akkor meg nincs előtej. Vagy esetleg még az,hogy lefejed és cumisüvegből eteted,(de nagyon remélem,hogy ezt kihagyod)!

2008. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy lefejnék egy kicsit, és lefagyasztanám (én is ezt tettem).Az első tej nem ugyanaz ,mint az előtej! Az előtej a szüléskor mellben lévő tej, az első tej pedig minden szopinál az először kiürülő tej.Ez egy hígabb, szomjoltó tej, ezért nem olyan nagy kár, ha nem issza meg, annál fontosabb az utótej, ami a zsírosabb ,táplálóbb tej.Azt kell kiszívnia.Annak nem szabad kárbevesznie!! Úgyhogy kis fejés, aztán mellre rakás, míg az utótejet is kiszívja.
2008. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia én azt szoktam tenni, hogy egy üres cumisüveget tettem ahhoz a cichez, amelyikből éppen nem szoptattam, abba gyűjtöttem össze a kispriccelő, folyó tejet, volt, hogy 30-40 ml tej is kifolyt egyszerre!! Később cumiból, pohárból vagy kanállal oda lehet adni a babónak vagy le lehet fagyasztani. A fejés nálam azért nem vált be, mert akkor ugyanúgy spriccelt a másik cici mint szopinál.
2008. júl. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!