Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is előfordul ilyen?...

Nálatok is előfordul ilyen? Mi erre a legjobb reakció?

Figyelt kérdés
Ha valamiért megróvom a 2 éves lányomat, földhöz vágja a játékot, majd még többet , és nézi, hogyan reagálok.
2015. jún. 19. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Dacból csinálja. Ne foglalkozz a hiszti problémával túlságosan sokat.Magyarázd el neki,hogy miért szidtad meg az mindig segít.Ültesd le,nyugtasd meg.Ne reagáld túl az ilyen játék dobálásait.Elmúlik idővel.
2015. jún. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Ez dac, majd én megmutatom ki az úr a házban.

Ès egyrészt egy dühlevezetés. A dühöt az agressziót le kell vezetniük, hogy egészségesen tudjanak fejlödni.


Ami fontos, hogy adj teret ezekenek a kirohaasoknak, de tartsd kordában. Tanítsd meg neki, ha dühös, ledobhatja a játékait(ha nagyobb lesz úgy is össze szedeted vele), de pl tányért nem szabad dobálnia...

Nálunk müködött. Ha játékott dobott le, mondtam neki:

Megértem, hogy dühös vagy nyugodtan dobd le a játékodat.

Èrtsd meg, hogy neki igazán rossz dolog, hogy te megróvod, hogy te korlátozod(persze ezt meg kell tenned)


A gyereknevelésben a legfontosabb, hogy MEGÈRTSÜK a gyereket. Nem kell egyetérteni vele, de meg kell érteni.

2015. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fő hogy ne háborodj fel a játékdobáláson.Próbálj reakció nélkül odébb sétálni.
2015. jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"A gyereknevelésben a legfontosabb, hogy MEGÈRTSÜK a gyereket. Nem kell egyetérteni vele, de meg kell érteni."


Meg talán az, hogy normális korlátokat állítsunk! A korlát egyben kapaszkodó is. Ennek a mai agyonliberalizált nevelésnek nagyon komoly következményei vannak és a leginkább áldozata maga a gyerek.


Ha földhöz vágja a játékot, akkor elveszem azonnal és nincs több játék. (felteszem a szekrény tetejére) Ha hisztizik, akkor mehet a hisztisarokba.

Ha megnyugszik és játszik szépen, akkor visszaadom a ledobott játékot.

2015. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Fő hogy ne háborodj fel a játékdobáláson.Próbálj reakció nélkül odébb sétálni."


Ne haragudj, de mégis honnan a fenéből fogja így megtanulni, hogy a játék érték, amit nem törünk össze? És azt, ha dühös, akkor sem törünk zúzunk??

Mégis ki a fene fogja megnevelni a gyerekedet, hogy normálisan viselkedjen, ha mindent ráhagysz?

Miért kellene ráhagyni egy 2 évesre a nem kívánatos viselkedést?

Ha nincsenek szabályook, nincsen gátlás, akkor az idegrendszer is ennek megfelelően fog fejlődni, ezzel rengeteg kárt okozva. Pont 2 éves kor körül van ennek nagyon fontos jelentősége, mert az első "pruning" ekkor van. (az agy visszametszi a számára nem kívánatos pályákat és újakat alakít ki)

2015. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont ha felháborodsz meg lenyomsz egy litániát mennyibe került a játék már el is érte a célját.
2015. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem litániát nyomok le. Hanem kerek perec megmondom, hogy ezt nem csinálhatja! Határozottan, ellentmondás nem tűrő hangsúllyal.
2015. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Látom , hogy ez a téma , mint sok más a gyerekneveléssel kapcsolatban, nagyon megosztja az anyukákat. Ezért felmerült bennem, hogy vegyesen reagálni vajon jó ötlet-e. Pl. Ledobálja a játékot mérgében, ezután elmondani neki, hogy megértem , hogy dühös vagy stb., de ha ledobálod a játékokat akkor legközelebb el fogom venni...stb.....erről mit gondoltok?

2015. jún. 23. 13:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nem 2 évesnek való! Minél egyszerűbb és tömörebb utasítást ért meg egy 2 éves kisgyermek. Magyarázkodni még fölösleges. Maajd 4 éves kor táján.
2015. jún. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én ha kikaptam és dobáltam a játékaim még azért is kaptam + ha kellett egy új játék nem kaptam meg mert dobálom, de hát a mai gyerekeknek ejnye bejnye van mert nem szabad nevelni
2015. jún. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!