Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsihoz tartozó mózeskoss...

Babakocsihoz tartozó mózeskossárra szükség van? Meddig lehet kb használni? Vagy elég csak a babakocsira szerelhető hordozó?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem jó a babakocsira szerelhető hordozó, mert nem tud feküdni benne a baba. Az csak az autóban jó. A mózeskosarat kb. 6 hónapos korig lehet használni, amig nem akar nagyon ülni a baba. A legjobb az olyan babakocsi aminek teljesen vizszintesbe dönthető a támlája,(esetleg van hozzá egy textilmózes) így ha bármikor elalszik a baba, kényelmesen elfér.
2008. szept. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Én is kb 6 hónapig gondoltam a használatát, az első babám lesz, így tapasztalat hiányában, mindent megvennék, amire lehet nincs is szükség.
2008. szept. 2. 08:14
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem attól függ mikor születik a baba. Az enyém júliusban született és mi úgy döntöttünk nem veszünk mózeskosarat hanem inkább dönthető háttámlájú babakocsit. Szerintem a mózes akkor nagyon jó ha a baba téli és akkor abba jól bebugyolálva tudod betenni ha sétálni mész vele a hidegbe - ugyanis bebugyolálva nem fér el egy normál babakocsiban a baba...
2008. szept. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Az első babábnál volt babakocsira szerelhető mózeskosár. Nálunk nagyon bevált. Kb. 5 hónapos koráig abban aludt az ágyunk mellett. Kényelmes volt, mert közel volt, így egy-egy símogatással meg lehetett nyugtatni.


Második babám annyira "aktívan" aludt, hogy vele nem lehetett egy szobában aludni, így nála nem vált be a mózeskosár.


De a sétákhoz tényleg bőven elég egy teljesen vízszintesig dönthető babakocsi.


Remélem tudtam segíteni!

2008. szept. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha téli babád lesz, akkor tényleg jó a mózeskosaras babakocsi, nekünk az lesz majd. Novemberben fog születni így amíg hidegebbek vannak addig pont kitudjuk használni, utána pedig kiveszem és marad egy sima babakocsi aminek a támláját lehet több fokozatban állítani. Igaz nekem is első babám lesz tehát nincs tapasztalatom de úgy gondolom ez így jó lesz.:) Plussz veszünk egy külön hordozót a kocsiba, mert textilmózeskosárba nem lehet szállítani.
2008. szept. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem decemberi babám lesz, szerintem bőven kitudnám én is használni a mózeskosarat.
2008. szept. 2. 09:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia.Én októberben szülök.Nekünk dönthető a babakocsi háttámlája vízszintesig és van hozzá lábzsák.Én nem veszek mózeskosarat,mert nem sokáig tudja használni.Veszek majd egy overalt és felteszem a lábzsákot,alig fog kilátszani a pindúr és jól véd.Lehet kapni,olyan kocsit,amihez alapból van mózes.Nekünk is első babó.
2008. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hordozó 6 hetes koráig csak nagyon rövid ideig használható (napi 1-2 óra max.)az orvosok szerint.Nem tesz jót a gerincének addig.A mózesban kényelmesen alszik.Ha teljesen vízszintesig dönthető a babakocsi,akkor viszont nem szükséges.Nekünk textílmózesünk van,merevített falu.Ez könnyű,bárhova magaddal viheted,viszont kisebb jóval.5-6 hetes koráig használtuk csak,mert nagy baba lett.Azóta simán a babakocsiba tesszük.Jobban alszanak fekve,mint féligh ülő helyzetben a hordozóban.Kivéve a kocsiban persze,ott nagyot alszik a hordozóban is.Ezek az én tapasztalataim.Kérdezd meg a védőnődet szerintem,ők többet tudnak mondani.
2008. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is mózeskosár párti vagyok. 3 fiam van, és mindegyiknél ki tudtuk használni a mózest. Az első baba volt a legnagyobb és a legaktívabb, úgyhogy kb. 3-4 hónapig tudtuk csak használni, viszont a másik kettőnél több, mint fél évig, ráadásul a téli babáknál jobb a mózes, mert nagyon jól be lehet őket bugyolálni.

Ha van teraszotok, vagy erkélyetek, akkor télen is (-5 fok fölött) ki lehet rakni aludni a babát, sőt akkor alszanak igazán jól:)

2008. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!