Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az mennyire ciki, ha baba...

Az mennyire ciki, ha baba eleinte (1-2hónapig) a babakocsihoz tartozó mózesben alszik utána pedig utazóágyban?

Figyelt kérdés
Most várom a másodikat és a nagy (2,5 éve) még mindig a rácsos ágyban alszik. Próbáltuk már másképp, hónapokig le volt szerelve a rács akkor inkább velünk aludt. Mióta visszatettük azóta ott alszik az ágyában. Nem akarom elvenni tőle az ágyát azért mert jön a kis tesó viszont nem akarok ezért még egy rácsos ágyat venni, utazóágyunk viszont van. Gondoltam veszünk abba egy normális kókuszmatracot és az lesz az ágya a kicsinek. Aztán remélem változik már a nagy is és tudunk venni egy galériaágyat alámenne a rácsos ágy a kicsinek és meg van oldva (1 gyerekszobánk van). Csak addig lenne így amíg a nagy ragaszkodik a rácsos ágyhoz.
2011. okt. 5. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
az utazóágy teljesen jó ha tesztek bele egy matracot, mi is így fogjuk valószínű megoldani, bár nálunk még csak tervben van a tesó és a pici még csak 8 hónapos
2011. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs vele semmi gond, de akkor a mózesban csak levegőztetéskor altasd és legyen a helye az utazóágy. Az is tökéletesen megfelel a célnak. Egyébként egy 2.5 éves gyerekkel már meg lehet beszélni, hogy a tesónak is kell az ágy, ő még pici és nagyobb szüksége van rá. Ha bevonod akár az ágy választásba, könnyebb lehet.
2011. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ciki. Talán az utazóágy kényelmesebb mint a mózes. Nekem 2 barátnőm is van akiknek a babájuk különböző okok miatt utazóágyban aludt. Egyébként ha a fiam nem szokna hozzá a nagyágyhoz mire jön a kistesó én is abban fogom altatni a picit. Ezért nem vennék én sem másik rácsos ágyat.
2011. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semennyire. Az első babám aludhatott volna akármiben, de csak a babakocsi mózeskosarában volt hajlandó eleinte :).
2011. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Azért gondoltam a mózest eleinte, mert az kényelmesen elfér a franciaágy mellett és akkor nem kellene átszaladgálnom hozzá éjjelente meg a nagy is nyugodtan tudna aludni. Vagy max. a nappaliban tudok még aludni kettesben a babával és akkor apát sem zavarom (bár az már annyira nem érdekel:)). A nagy már mondta, hogy ők majd ketten alszanak az ágyában. :) Mindenképpen el szeretném kerülni a testvéri féltékenységet. Nem akarom azt, hogy eddig mindig azt mondogattuk, hogy ez a Te ágyad itt kellene aludnod stb..és most amikor ott alszik akkor meg elveszem tőle mert kell az "új" gyereknek. :) Biztos meg lehetne vele beszélni de nem akarok neki semmiképpen rossz érzést mert lehet, hogy beleegyezik meg nem mondja de szerintem bántaná a dolog és nem értené, hogy miért nem aludhat az ágyában. Mert eddig azt súlykoltuk mindig, hogy az az Ő ágya, ott kell aludni.
2011. okt. 5. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Jo az utazoagy, de mindenkeppen vegyel bele kokusz matracot, mert matrc nelkul kenyelmetlen hosszu tavon.
2011. okt. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mózesben nem altatnám éjszaka. Az utazóágy kókuszmatraccal ok.

Viszont a naggyal mi így jártunk el: két hónappal a pici érkezése előtt csináltattunk neki egy olyan ágyat, ami leesésgátlós, de azt le lehet majd róla venni ha már nem gurul le. Van egy kis létrája, mert picit megemeltettük a fekvőfelületet. Ezt a létrás megoldást annyira imádta, hogy hiába volt ott a rácsos ágy, az új ágy megérkezését követően 10 perccel már abban aludt!! Azóta is ott alszik és egyáltalán nem bántja, hogy Hugié lett a rácsos ágy. Szerintem a galériaágy is lenne ilyen hatással, úgyhogy nyugodtan belevághattok. HA nem félsz, hogy a nagy leesik :(

2011. okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!