Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A reflux betegséget mikorra...

A reflux betegséget mikorra növi ki a babám?

Figyelt kérdés
Most 11 hónapos, egy ideje semmi tünet, de a dokinő szerint 1-1,5 éves korban előjönnek a tünetek. Mikorra fognak végleg elmúlni? És tényleg teljesen nyomtalanul el fog tűnni, vagy egész életében oda kell majd figyelnie, hogy mit eszik?
2010. márc. 1. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2 és féléves és sajnos most mikor voltunk kivizsgáláson kiderült hogy még mindig refluxos :((

Nem tudom mikor múlik el majd, sajnos ha szaladgál vagy nevet akkor csuklik majd hány, ezért kell a gyógyszereket szednie.

Pici baba korában csak sűrítőt kaptunk, aztán a hozzátáplálás kezdetekor arról leállhattunk. Mióta sokat szalad meg röhögcsél, azóta figyeltem meg hogy bukik, pedig már nem kéne neki.

Én úgy tudom ez a bukogatás olyan 1 másfél éves korig elfogadható, utána már reflux betegséget jelent.

2010. márc. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen gyógyszereket szedtek?
2010. márc. 1. 20:26
 3/9 anonim válasza:

Szia!

Ismerőseim körében sok a refluxos kisgyerek, sőt még felnőtt is van. Az én kisfiam sajnos asztmás. Nem tudok információt arról, hogy mikorra nőheti ki, viszont mindenképp ajánlanám a SALVUS vizet! Gyógyszertárban kapható gyógyvíz, sok mindenre jó, sokféle felhasználási lehetőséggel. A neten nézz utána, sok infót írnak róla. Nagyon hatékony!

üdv és jobbulást nektek!

2010. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16 hónaposan egyik napról a másikra elmúlt. Érdekelne engem is a gyógyszert amit szedtsz mert nekem a gaszron azt monták nincs rá gyógyszer ilyen kis korban a refluxra. Ami volt azt betiltották mert szívproblémákat okozott.
2010. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 20 hónapos és sajnos még mindig semmi változás.Pedig 7 hónapos korától szedünk gyógyszert.Motíliumot és omeprazont írt fel a gasztrós dokink mert teljesen táplálhatatlan volt,még inni sem volt hajlandó.A gyógyszerekkel most szinten lehet tartani bár így is sűrűn előjönnek a tünetek.Pont úgy ahogy előttem már írták,az enyém is ha sokat ugrál szaladgál elkezd csuklani és aztán az esetek 90%-ban hányás a vége.Reggelente ökrődik,sokszor van hányingere.Már 4x próbáltunk gyógyszert csökkenteni de mindig visszaesett.Nekem is azt mondták hogy 2 éves kor után nagy valószínűséggel el fog múlni de szerintem nem.De mondtak már olyat is hogy akár kamaszkorig is megmaradhat.Mondjuk ezt nem orvos mondta.
2010. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is refluxos volt baba korában.Mostanra annyit vettem észre,hogy feljön a kaja és elkezd csuklani(általában folyadéknál).Az utolsótól,de igazából,ha más is válaszolna,azt kérdezném,hogy mit jelentett,hogy nem igazán volt táplálható?Az én kisfiam nagyon rossz evő és lehet,hogy ez összefügg a refluxal?A ti kisgyereketek jól eszik?
2010. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekünk 3hetesen majdnem megfulladt a visszajött büfitől. 6 hetesen diagnosztizálták. Míg anyatejesek voltunk, sűrítőt kellett neki adni, meg Ulcogant szuszpenziót, ami nyelőcső nyálkahártyavédő, ugyanis neki már marta a nyelőcsövét, rengeteget sírt, főleg evés után. Mióta szilárdabbat eszünk, nincs gond, én már azt hittem, túl vagyunk rajta, de valóban gyakran csuklik. Reggelente néha visszajön a tápszerből, ha nem ül egy kicsit és nem várjuk meg a büfit. Jelenleg nem szedünk semmit, csak fel akarok készülni - főleg lelkileg - az előttünk álló időszakra. Gyakoribbak lesznek a hányások? És még mindig kell attól is tartani, hogy megfullad?
2010. márc. 4. 13:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én irtam hogy a kislányom teljesen táplálhatatlan volt.Nála ez azt jelentette hogy egyáltalán nem fogadott el semmiféle kaját.2 hétig csak infúziót kapott,és a második héten néha pár falat főtt répát krumplival.A gyógyszer beállítása után ,szép lassan elkezdett enni.Azt mondták hogy a nyelőcsövét "szétmarta" a gyomorsav és inkább nem evett és ivott mert az nagyon fájt neki.Szerintem nem törvényszerű hogy rosszabbodjon az állapota,lehet hogy egyszer csak hirtelen "kinövi",de az is lehet hogy még pár évig oda kell figyelni minden tünetre és ha bármi rosszabbodást észlelni a kicsinél azonnal doki.Az én babámnak nagyon súlyos volt már ,de nem ez a jellemző,inkább az enyhébb tünetek fordulnak elő gyakrabban.
2010. márc. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekünk hála Istennek hamar észrevették, még mielőtt táplálkozási zavar lépett volna fel. Azóta is jó evő. Az a nyálkahártyavédő nagyon jó nekünk.
2010. márc. 4. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!