Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikerekedik majd a feje? Mikorra?

Kikerekedik majd a feje? Mikorra?

Figyelt kérdés

A kislányom most három hónapos és egyszerűen nem hajlandó a jobb oldalát használni. Ha mélyen elalszik, akkor kitámasztom egy összetekert törölközővel, de az éjszaka folyamán azt is ellöki és simán megfordul. A jobb oldala már tiszta lapos.

Mit tegyek, van valami jó tippetek hogy ne tudjon visszafordulni?


2011. okt. 5. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy voltunk, csak a bal felével.:) Mikor megtanult önállóan hasáról hátára és hátáról hasára fordulni, akkortól hason alszik (előtte utálta!), és napközben is sokat hasal. Most hét hónapos és SOKKAL formásabb a feje, mint három hónappal ezelőtt. Egyéves korukig még nem csontos, lágy, így formálódik. A fiamnak szép golyófeje van, pedig picinek az övé is lapos volt.:D Lehet, hogy a babánknak nem lesz teljesen tökéletes, de szerencsére lány, majd a haja eltakarja.:))) Ne aggódj, kifejezetten lapos biztos nem marad!
2011. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nekünk ugyan ez volt a helyzet mind a két gyereknél. Onnantól amikor megtanult hasra fordulni, mindig csak úgy aludt és szép fejformája lett. Most 3 éves. A kisebbik most 6 hetes és már használom a párnát mert kezd neki is laposodni.

2011. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rengeteget alakul még a fejforma, főleg ilyen pici korban.Természetesen nem marad ilyen!Nem tudom megmondani, mikorra, de ki fog alakulni, nem lesz kocka feje, nyugi!:))

Én a füle miatt aggódtam, mert lányom meg háton feküdt mindig kisebb korában, ezért picit elálltak.Most már egy éves, és hónapok óta inkább hason szeret aludni, és magától visszasimultak a fülek.Semmit nem kellett érte tennem, a hajpántot meg sem tűrte magán, azonnal leszedte.

2011. okt. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekünk a védőnő azt mondta, hogy ne aggódjak, ki sem kell párnázni, majd fordítja ő a fejét a másik oldalra is kb 2 hónapos kora után. Hát fordítja is de mégis legtöbbször bal oldalra, így az már elég lapos. Bízom benne, hogy ahogy ti is írtátok nem lesz kocka feje szegénynek.

Láttam valahol elfordulás gátló párnát. Arról mi a véleményetek? Ekkora babánál is lehet használni, mert az én lányom egyfolytában mocorog, rúgkapál, örökmozgó.

2011. okt. 5. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiamnál is észrevehető volt némi fejdeformitás. Az én véleményem az, hogy igenis foglalkozni kell a témával. Addig tud ugyanis változni a feje, amíg a kutacsa be nem zárult. Ha most odafigyelsz, 8-9 hónapos korára egész szép lesz és mikor már forog a baba, tényleg rohamos lesz a javulás. A szives párna, amit valaki belinkelt, tényleg jó, de mi nem használtuk sokáig. 4 hósan már lefordult mindig róla. A bookline-non vettem aztán memory-s bébipárnát, ami bevált, látványos a javulás a 9 hónapos babámnál, pedig azóta is azon az oldalán szeret aludni.
2011. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni a Brendonban elfordulást gátló párnát, esetleg próbáljátok ki:

[link]

Most még 3 hónapos, még nem mozog annyit.

2011. okt. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az én kislányom annyit mocorog éjszaka, hogy sokszor reggelre totál átfordul a kiságyba, 180 fokba átfordul, tehát a kiságy másik végébe van a feje.

Köszi, néztem én is a brendonos párnát, csak nem tudom, hogy jó lenne-e nekünk ennyi mocorgás mellett.

2011. okt. 6. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!