Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra ideális kiváltani...

Krisztina27 kérdése:

Mikorra ideális kiváltani minden étkezést?

Figyelt kérdés

Lehet csak nekem nem világos,de a hozzátáplálás arról szól, hogy kiváltjuk a szopikat ill tápszert nem?

És aki gyorsan halad vele és hamar vált ki étkezést annak a babája utána nem kap tejalapút? Úgy értem miután kiváltotta az étkezéseket. Nekem ez nem világos mert egy éves kor után lehet csak tejitalt ill tejet adni nem? Ha valaki tud világosítson fel mert nem értem.


2011. okt. 6. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt sokféle képen lehet csinálni. Attól függ, hogy valami miatt fontos-e Neked, hogy elválaszd a babát minél előbb, vagy inkább haladsz az ő ütemében, vagy esetleg a kettő kombinációja. Tehát kérdés, hogy mi a cél?


Lehet "kiváltósan", ott pl. Te döntesz, hogy szopi/tápi helyett kínálod szilárddal, és utána kiegészíted a tejjel, vagy amikor tele a pocak, akkor kínálod, hogy csak kóstolgasson, vagy esetleg középút: tej után pl. egy órával, tehát köztes időben.

Ezzel mind szabályozhatod, hogy hamarabb vagy lassabb ütemben haladtok.

Szintén Te döntesz, hogy naponta hányszor kínálod, és mivel.


Nekem személy szerint a második gyerekemmel sikerült ezt úgy csinálni, ahogy szerintem ideális, és a harmadikkal is így fogom. Ő már abban a helyzetben volt, hogy a nagy tesó miatt kötött napirendünk volt, így először csak egy étkezésnél őt is odaültettem az asztalhoz (babahordozóban), és megkínáltam, függetlenül attól, hogy mikor szopizott, éppen előtte, vagy már jóval előbb (mert igény szerint szoptattam). Szép lassan kezdett eszegetni (sokáig nem is akarta elfogadni), aztán fokozatosan csökkent a szopizott tej mennyisége, és növekedett az elfogyasztott mennyiségű szilárd, de "kiváltás" ilyen értelemben nem volt, ő egészen addig, amíg végül én elválasztottam (20 hónaposan egészségügyi okokból), még napi 8-10x szopizott, de mennyiségre és időre is már kevéske volt az. (Pl. 1 percig tartott egy szopi :o)


Tejitalokkal meg sajnos nincs tapasztalatom, mert mindkét gyermekem tejfehérje allergiás (volt), így semmi ilyesmit nem kaptak soha.

2011. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

10 órait, ebédet és uzsonnát kiváltjuk, ezt kb 2 hónap alatt ideális.


a vacsorát és a reggelit nem kiváltjuk hanem hozzátáplálunk, ugyanis 3-4 éves korig marad a tej, illetve még akár utána is.

8-10 hónapos kor körül ajánlott bevezetni a vacsorát, az esti tej/szopi/tápszer előtt kb. egy órával.

aztán a legutolsó a reggeli, az olyan 1-2 éves kor között, nagyon változó. vagy reggel még a kiságyban kapja a tejet/kakaót és utána a reggelit, vagy a reggelihez kapja a tejet, ezt abszolút te döntöd el.


de az nagyon nem jó ha egy fél éves babának minden étkezése szilárad táplálék! 1 éves korig a fő táplálék a tej/tápszer, egy éves kor után meg napi fél liter tejalapú az ajánlott

2011. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor nem kell rohanni én is így gondoltam csak elbizonytalanított a szomszéd ahol van egy hét hónapos és ott már csak reggel este van szopi a többi szilárd, és azt mondták én le vagyok maradva mert még napi

4-5 alkalommal kap tejet ill próbálkozunk a tápszerrel is, persze mellette eszik csak nem egész adagot. Hát akkor ők nem csinálják jól de mindegy nem szóltam semmit az ő dolguk úgy csinálják ahogy akarják. Csak azt mondták minek szoktatom a tápszerre, egyen szilárdat, hát nem értettünk egyet.

2011. okt. 6. 14:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem, te is jól csinálod és ők is!

lényeg, hogy a baba igényeinek megfeleljen.

ha ők moondjuk 4-5 hónaposan kezdték a hozzátáplálást akkor túl gyorsan se váltottá ki a 3 étkest.

de az is jó, hogy a te babád meg napi 4-5x szopizik, 1 éves kor alatt még úgy is az a fő táplálék :)

2011. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
14 hónapos lesz a lányom, van nála reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsi, és ő mindemellett még szopizik is. Szóval elvileg kiváltottuk az étkezéseket, és mégsem, mert egyedül reggel, ébredés után nem szopizik, de napközben is 1-2, de inkább 3 alkalommal, majd elalváskor és éjjel is 1-2x.
2011. okt. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!