Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kölcsönöztetek már ctg készülé...

Kölcsönöztetek már ctg készüléket?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Én lennék buta?

Bocs, nem ebbe a témakörbe való a kérdés, de a másikban nem érkezett segítség :S

Csak én hallottam erről?

*L*


2010. márc. 1. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én se hallottam még ilyenről :)) Sőt: hogy a kedélyeket kicsit borzoljam, nekem még nem is kellett járnom se nst-re, se ctg-re...az orvosom ui. pont az utolsó hetekben volt szabin, mire meg hazaért, megszültem :))) Szerintem egyébként hiába van otthon akármilyen hiper-szuper gép, ha az eredményt az ember nem tudja értelmezni...akkor meg minek?
2010. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát, behalok :DDD Vmilyen módon lehet továbbítani - azt hiszem elektronikus úton. De ebben nem vagyok biztos.
2010. márc. 1. 21:00
 3/13 anonim ***** válasza:
Én már a szívhanghallgatótól is rosszul vagyok :) Nem jutna eszembe, hogy orvost játsszak.
2010. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én sem értettem minek, biztos nagyon jó, de mire felhívja az orvost, mire az kiértékeli, hogy miről is van szó... Hát nem tudom, inkább járnék a kórházba naponta, hogy egyből kéznél legyen a segítség, ha baj van.
2010. márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék orvost játszani, hiszen nem vagyok az.

Úristen. Ha ti is átmentetek volna ezen, akkor talán nem így válaszolnátok. Mindenestre én már kisírtam magam :(

Ha veletek történt volna ez, -- Na mindegy.

nem is tudom, miért vártam én segítséget :S

2010. márc. 1. 21:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Figyelj! Minél jobban parázol, annál nehezebb lesz a terhesség vége, ezzel a viselkedéssel még a rosszat is bevonzod! Gondolom, nem ez a célod, hanem szeretnéd, hogy a vége is boldog legyen: Az élet sok mindent tud produkálni, de nagyon ritkán ismétli önmagát. Nem tudom, hogy a ctg annyira fontos-e, mint amennyire felfújják..én soha nem voltam ilyen vizsgálaton, csak a szülés alatt csináltak néhányat, pedig 4x szültem tökéletesen egészséges gyereket. Az, hogy nálad egyszer probléma volt,még nem biztos, hogy most is az lesz. A másik: ha ennyire félsz, kérd, hogy befeküdhess a kórházba, bár nem hiszem, hogy ott egész nap rajtad lehetne..akkor meg megint ott az esély, hogy valamit nem vesznek észre. Otthon hogy oldanád meg az egész napos ellenőrzést??
2010. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Figyu, én csak egy kérdést tettem fel.

A másik kérdésnél hihetetlen rosszindulatot tapasztaltam, az állítólagos szülésznő egész sok és kedves válasszal "tisztelt" meg. oda nem is írok inkább semmit.

Valószínűleg pénzem sem lenne erre, és azt sem írtam, hogy babát várok. (Nem készült még el a tesó :D)

cSAK érdekel ez a lehetőség, de máshol próbálkozom.

Azért kösz, hogy válaszoltatok.

2010. márc. 1. 21:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hidd el megértelek, mert velem is történt már tragédia. A babám 36 hetesen teljesen egészségesen méhen belül meghalt.

Okát nem tudják, talán a köldökzsinór!

Én is sokat gondolkodtam, hogy lehetett volna megelőzni, de sajnos az ilyenek nem előzhetők meg!

Ha pl. a ctg jelzi, hogy nem stimmel valami, mire beérsz a kórházba, s kiveszik a babád már késő!

Nekem azt mondta a doki, ha épp a ctg a hasamon van, s rögtön megcsászároz, se tudta volna megmenteni a picit.

Amúgy meg, ha oxigénhiányos állapotba kerül a baba, s meg is mentik az életét, akkor örök életére fogyatékosan élheti azt le!

Annál szörnyűbb meg nincs se neki, se a családnak!

Próbálj hinni az életben, hogy minden jól alakul!

2010. márc. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szia, "parázós kismama"! Asszem, én rendelkezem némi tapasztalattal a témában. Ugyanis a magándokim kapott egy fetaphone ctg-t kipróbálásra a forgalmazótól, és engem tisztelt meg azzal, hogy én lehettem a tesztalany (illetve mi ketten a picilányommal). Ez a kütyü a következőképp működik: otthon szép kényelmesen elvégzed a mérést, a kütyüt töltőre rakod, és utána automatikusan elküldi az adatokat a beépített SIM-kártyáján keresztül. Az orvos a cég honlapján tudja megnézni az eredményt. Vagyis: a dolog úgy működik, ha olyan orvosod van, aki kapcsolatban van ezzel a céggel, vagy éppen van ilyen készüléke, és közvetlenül tőle kölcsönzöd. Különben nincs, aki kiértékelje. Előszeretettel használtam is, napi egy mérést kellett csinálni, de a baba szívhangját lehet hallgatni mérés nélkül is rajt. Viszont két hét után bedöglött a gép, egyszerűen lefagyott, úgyhogy ez még nagyon nincs bejáratva (nincs is rajt semmiféle kikapcsoló gomb, arra is figyelni kell, hogy ne merüljön le, mert akkor megzavarodik a gsm-kapcsolat, de így meg ha lefagy, nem lehet semmit csinálni vele...) Egyébként, ha csak a magad megnyugtatására kellene az eszköz, és amúgy jársz "rendes" ctg-re, akkor felesleges pénzkidobás az egész, szerezz be inkább egy szívhang-hallgatót, az biztosan olcsóbb és orvosfüggetlen! Azon is hallod, ha mocorog, és begyorsul a pici szíve, akkor minden rendben. Ha keményedsz, úgyis érzed, másért meg minek kell az nst? De ha további részletekre vagy kíváncsi, szívesen válaszolok még :)
2010. márc. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy a neten ilyen csúnyán viselkednek a válaszolok.Én is voltam már kérdezö és egy esetben teljesen lefikáztak.De egyáltalán nem éreztem magam olyannak aminek meg írtak. Nem volt igazuk.

Kár hgy ílyen gunyosan írnak névtelenül ...

Sajna hogy ilyen emberek vesznek körül az életben csak modorálják magukat szemtöl-szemben.Így a neten tudjuk meg hogy mit gondolhatnak a hátunk mögött.

2010. márc. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!