Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van ez a dolog, hogy a babák...

Van ez a dolog, hogy a babák látják a szellemeket. Van könyv vagy jó oldal ahol kifejezetten ezt tanulmányozzák? Szeretnék többet megtudni.

Figyelt kérdés
2015. jún. 29. 13:54
 1/5 anonim válasza:
19%

"Szeretnék többet megtudni."


Válasz: Nincsenek szellemek, inkább olyanról próbálj meg mindnél többet megtudni, ami valós!

2015. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

A tudomány mai állása szerint szellemek nem léteznek, ebből kifolyólag nem is lehet tanulmányozni, hogy a babák hogy látják őket. Aki mégis tanulmányozza, az vagy sarlatán, vagy vakhitű, tehát a "kutatási eredményei" nem sokat nyomnak a latban.

A gyerekek érzékelése, tudata más, mint a mienk, de nem a "harmadik szem" miatt, hanem az idegrendszerük fejletlensége, az ismereteik hiánya miatt. Egy árnyékot a plafonon nézhetnek emberi arcnak, pedig csak a falevelek árnyékát veti oda az utcai lámpa. Ha aztán ezt reggel úgy adja elő az anyukájának, hogy "A síró néni nézett engem egész este", akkor anyuka megborzong ahelyett, hogy reális magyarázatot keresne.


De ha a mi válaszainkat nem fogadod el, akkor érdeklődj az Ezotéria kategóriában, ott máshogy állnak a dolgokhoz.

2015. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2: Bocs, rosszul írtam: nem a tanulmányozással van a baj, hanem ha valaki "megdönthetetlen" bizonyítékokat hirdet valós tudományos és hiteles kísérletek elvégzése nélkül.


Amúgy jó, ha sokat beszélgetsz a gyermekeddel, ha nagyobb lesz, a titeket körülvevő világról, mert mint írtam, hétköznapi dolgokat is félelmetesnek találhatnak. Én pl. kiskoromban rettegtem egy képtől, amin Szent György küzdött a sárkánnyal, és amit egy ismerősünknél láttam a falon. De annyira féltem, hogy rendszeresen álmodtam vele, felsírtam éjszakánként. Magam sem tudtam megfogalmazni, hogy miért - a mesékben sose zavartak a sárkányok.


Meg 2-3 éves koromban hallottam, ahogy a vér lüktet a fülemben. A felnőttek ezt már nem hallják, úgyhogy nem is tudták, mi bajom, nem tudtak segíteni, de én nem tudtam elaludni éjszakánként attól a tompa dobogástól. Ijesztő volt, hogy valamit csak én hallok és anyu nem tud rá jó magyarázatot adni.


Hallottam nyáron a denevéreket, mikor nyitott ablaknál aludtunk. Mondtam a szüleimnek, hogy egerek cincognak, nem tudok tőlük aludni, menjenek és kergessék el őket. Ők már rég nem hallották a denevércincogást, de a gyerek füle jóval érzékenyebb a magas hangokra.


És bizony sokszor adtam úgy elő az álmaimat, mintha tényleg megtörténtek volna ("Bejött egy csúnya manó a szobába, volt nála egy kés, és nagyon megijesztett") nem hazugságból, hanem mert tényleg nem tudtam elkülöníteni az álmokat a valóságtól. Valamit láttam, valamit hallottam, és eltorzítva beleszőttem az álmaimba. Aztán bizonygattam, hogy tényleg megtörtént, és én voltam leginkább meglepve, mikor kiderült, hogy tényleg álom volt.

2015. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A babák nem tudják elmondani, hogy látnak szellemeket, tehát honnan tudod, hogy látnak szellemeket?

Ez csak egy feltételezés, és mivel nincs bizonyítva, ezért csakis feltételezés marad.

Szerintem nézz meg néhány jól sikerült mozifilmet a szellemekről, és akkor legalább szórakozol egy jót.

2015. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, tényleg ne itt keresgélj, mert itt sok a szkeptikus.

Nem csak a gyerekek, hanem még a kisgyermekek is látják a szellemeket, entitásokat, amíg nem záródik be a harmadik szemük.

Rengeteg ilyen oldal van neten ami ezzel foglalkozik, a google kiadja őket.

2015. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!