Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Összenőtt, összetapadt szemére...

Összenőtt, összetapadt szeméremajkak bármikor előfordulhatnak vagy ez kifejezetten veleszületett dolog?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányomnak nem lehet szétnyitni, hogy kitisztítsam, eddig ezzel semmi gond nem volt.

Mit tegyek?


2012. nov. 18. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Háziorvos, ad beutalót, és a kórházban ambulánsan szétválasztják.

A lányoknak minden este egy nedves vattával belül is ki kell törölni a nunijàt, hogy ne pangjon ott a popsikrém, ami hámosít, és attól összenőhet!

2012. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyermeknőgyógyászatra is elviheted, oda beutaló sem kell!
2012. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vitus válasza:
19%

Kedves édesanya azonnal vigye el a háziorvoshoz, vagy az ügyeletre, mert ez nem játék... komoly baja is lehet ebből. ( megtelepedett pacik stb) lehet, hogy a pisiléssel is problémája lehet a kislánynak...Az orvos tudja, hogy mit kell tenni... Az egyik ismerősöm fiának a bőrt nem lehetett felhúzni, letapadt neki, és azt megműtötte az orvos...Lehet, hogy a kislányt is műteni fogják..

Remélem helyrejön a kislány. Üdv egy 7 hetes édesanya

2012. nov. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, akár 6 éves korban is előfordulhat, hogy egy kislánynak összenő a puncija. Naponta többször húzz végig egy fültisztító pálcikát a szeméremnyílásánál akkor is, ha meggyógyult.
2012. nov. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kislányomnak 1évesen vettük észre hogy a kisajkak összetapadtak.amikor születeu megnézték akkor még nem volt.elvittem a háziorvoshoz ő ajánlotta a gyermeknőgyógyászt a kórházban.kb egy hét múlva kaptukn is időpontot.de azt senkinek nem kívánom amit ott átéltünk!egy fültisztitopálcához hasonlóval szétszabta a lánykám összenött nuniját,ÉRZÈSTELENITŐ NÉLKŰL!!!kb fél percig tartott de az én kicsi ahogy nézett rám hogy segítsek neki és közben sikogatott.vérzett neki utána,és még a fenekére is belenyúltak.utána kb 1hétig tejsavas ülőfürdőztetni kellett és kb 2hónapig sírt minden tisztábatevésnél,mert azt hitte bántják..1-2 napig minden pisinél sikogatott sírt mert csípte a vizelet ott neki.
2012. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam:

"Három éves kislányomnak összenőttek a kisajkai. Szeretném megkérdezni,hogy milyen beavatkozással választható szét? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.

Tisztelt Kérdező!

Első lépésben mindig egy kis ösztrogén hormont tartalmazó krémmel kezeljük helyileg, és bekenés után a kisajkakat kézzel meg kell próbálni kissé szétfeszíteni. 1 hét alatt magától is megoldódhat a probléma.

Ha erre nem oldódik fel az összenövés, akkor vigye gyermeknőgyógyász szakrendelésre, ilyenkor egy kis vattapálcával egy mozdulattal oldható az összenövés. Csak nagyon-nagyon ritkán van emiatt szükség műtétre.

Üdvözlettel: Dr. Juhász A. Gábor"

2013. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!