Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy nem bírom feladni a "régi" életem? Baj ez?

Figyelt kérdés

Mind a két oldalt látom. A legjobb barátnőim, ismerőseim, akiknek vannak kisgyerekeik, barátaik, ugyanolyanok, mint a picik előtt. Szépségszalonba járnak, ugyanolyan ruhákat hordanak, akár 14 cm-es magassarkúban szaladgálnak a gyerekek után, jut idejük magukra és a párjukra. És én is ilyen vagyok. Sportolok, figyelek a külsőmre, az öltözködésemre, van időm szórakozni, bulizni a barátnőimmel, de jut idő a vőlegényemre és a kislányunkra is.

Ilyen az anyósom is. Van egy 4 éves kislánya, mégsem látszik rajta az idő.

Aztán itt van anyukám és a testvérem, akik teljesen alárendelték magukat a családjuknak. Anyukám már annyira nem, de tipikusan a régi nézeteket vallja.

A nővérem pedig olyan "melegítős anyuka" és mindig kapom az ívet, hogy szegény kislányom, többet van ruhaboltokban és kávézókban, éttermekben, mint a saját szobájában és hasonló "kellemes" beszólások.

És tudom, hogy nem kellett volna, de elgondolkoztam azon, hogy mégis mit gondolhatnak rólam mások és hogy a legtöbb anyuka élete megváltozik és persze az enyém is változott, de nem olyan drasztikusan, hogy ne legyen időm semmire. Ezen az oldalon is sokszor olvasom, hogy valakinek pl. hajat mosni sincs ideje, vagy hogy eltűntek a barátaik, nincs idejük kimozdulni. Én ezeket nem tapasztalom, sőt, úgy érzem, hogy akár most is bevállalnék még egy babát (10 hónapos a kislányunk).


2015. júl. 1. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Attól, hogy szültél, ugyanúgy nő vagy és ugyanúgy lehetnek igényeid. Amennyiben a gyerekvállalás egyet jelent minden szépnek és jónak a lemondásával, akkor én inkább nem is szülök. Az nem élet, ha 0-24-ig arról szól a napod, hogy csak a gyerek, a gyerek, a gyerek és a gyerek. Ő az első valóban, de miért kéne önmagadat és ezzel együtt egyébként a párodat is feláldozni, csak azért, mert valaki szerint ez így oké? Az a valaki be is kaphatja, egyébként meg majd ez a valaki fog a legjobban elképedni, ha a párja elhagyja, mert egy éveken át slampos, igénytelen nőre a kutya nem izgul fel, szexuális igényei pedig mindenkinek vannak. Ezt tudom erre mondani. Én azt gondolom, hogy te csinálod jól és igenis büszke lehetsz magadra! Megmutattad a sok hájas vadmacskának, hogy lehet gyerek mellett is igényesnek lenni, ők meg irigyek :) erről van szó valójában.
2015. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem baj szerintem. De az sem, ha a nővéred meg másképp csinálja. Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy szerinte a legjobb, neked is és neki is ugyanúgy fontos a saját gyereketek, csak más életvitelt találtok jónak, nincs ezzel semmi gond.

Ne foglalkozz azzal, hogy mit gondolnak mások, tedd úgy, ahogy szerinted a legjobb. Én csak azt tudom javasolni.

2015. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Természetesen nem baj, hiszen te magad írod, hogy a gyermeked az első a fontossági sorrendben. Viszont anyukád és a tesód közelről látnak téged, és igenis el kell gondolkodni a véleményükön, ők tudnak igazám megítélni téged, nem mi ismeretlenül az általad leírtak alapján. Az valóban nem jó dolog /ha tényleg így van/, hogy a kislányod többet van ruhaüzketekben és kávézókban, mint bárhol máshol. Vajon miért mondják? A saját családod valószínűleg nem irigy rád. Nekem kicsit éretlennek tűnsz a soraid és az írásod stílusa alapján. És tényleg nem minden a külső. Nem kell zsíros hajjal kinyúlt melegítőben rohangálni, de egy örőkmozgó 10 hónapos mellett kétlem, hogy igazán megengedheted magadnak a pedikűrt-manikűrt. Vagy akkor egy áldott jó, nyugodt gyerkőcöd van.

A 2. kommentelő stílusa pedig meglehetősen sok kivetnivalót hagy maga után.

2015. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Elnézést, az 1. kommentelő stílusát kifogásoltam.
2015. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Igazán nem baj de azért a gyerekeknek nem éppen a plázák, kávézók valók. Az a típus lehetsz a leírásból aki van ő is meg a gyerek is de nem "együtt" vannak hanem mki a saját kis életében.Ha nektek jó hát csináld így.

Azért a két véglet között jó sokan vannak még sztem köztük én is akik szoktak melegítőben lenni a gyerekkel a játszótéren is, meg csini ruhában néha a bnőkkel kávéznak ... stb Nekem pl eszembe se jutna elmenni bulizni mert anno elég volt azt már kiéltem magamból most a családé a főszerep.De gondolom te sokkal fiatalabb vagy nálam és ezért gondolom én másképp

31N

2015. júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazat írt az egyik kommentelo. Csak jobban ismer a csaladod, mint mi... talan nem akarnak neked rosszat.

hogy a baratnoid hogy tudnak 14 cmes tusarokban szaladgalni a gyerek utan azt megneznem...en itthon ulo anyuka vagyok, de egyaltalan nem erzwm magam slamposnak vagy igenytelennek.

amugy mindenki ugy csinalja ahogy jonak latja...

2015. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!