Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, hogy volt már párszor...

Tudom, hogy volt már párszor hasonló kérdés, most is egy régi kérdés kapcsán bizonytalanodtam el. Most akkor normális ez a mozgás, vagy sem?

Figyelt kérdés

Szóval a "repülőzés". Eddig nem csinálta a babám ezért nem is foglalkoztam a kérdéssel. Most 4 hónapos és elkezdte hason fekve felemelgetni a kezét. Úgy emlékeztem mikor olvastam régebben, hogy ez normális és hogy így erősíti az izmait. Viszont most találtam egy régebbi kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=5+h%F3napos&..


itt meg szinte minden válaszban az van, hogy nem normális. Babám oxigénhiánnyal született, semmi baja nem volt eddig (remélem ezután sem), de itt az egyik válaszoló azt írta, hogy ált. ezek a babák "repülőznek" és totál megijedtem...:(


2014. nov. 11. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom pici még, hogy bármi kiderüljön, pláne ha csak ennyit észleltél hogy repülőzik... de a saját megnyugtatásodra azt javasolnám kérj egy neurológiai vizsgálatot ha esetleg nem járnátok rendszeresen alapból és ott majd megnyugtatnak :) mellékesen megjegyzem jobb minél hamarabb vizsgálatokra vinni egy picit ha valamitől megijedsz még ha "ki is nevetnek miatta" mert a korai fejlesztés nagyon sokat számít ha szükség lenne rá... de nem megijeszteni akarlak, csak nekem sérült gyermekem van és tudom mennyit jelentet ha minél hamarabb észreveszünk valamit és nem dugja az ember homokba a fejét... de nyugalom! nálatok nem lesz semmi baj! :)
2014. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

kb. ennyi idősen csinálta a fiam is de 2 hét és abba is hagyta (el kezdett forogni)

azt mondta a védőnőm h. ez rendben van.

2014. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hidd el rendben van ha pár héten belül elmúlik.Az én lányom mindig vmi új előtt csinálta pl forgás, 4kézlábazás
2014. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha fel tud támaszkodni az alkarjára, majd később ki tudja nyomni magát, tehát máshogy is használja a kezeit, akkor nem gond.

Az enyém még most is csinálja, ha nyűgös, álmos. Kínlódik repülőzve, pedig 8 hónapos. Egyébként pedig kúszik, 2 napja kezdett el emelt csípővel négykézláb mászni is, szóval teljesen rendben van. 4 hónapos korában úgy emlékszem keveset támaszkodott, inkább csak repülőzött, de meg tudta csinálni, ha akarta.

2014. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Picit feszes, de dévényezünk első pertől kezdve, ill. neurológiára is járunk azért nyomon követésre, de sajnos az a tapasztalatom, hogy mindenki mást mond. Az egyik neurológus nem lát semmi kórosat, a másik azt mondja fokozott az izomtónusa. AZ egyik dévényes szerint teljesen jó, elég néha ellenőrzés képpen havonta 1x elvinni, a másik meg azt mondja nagyon feszes...na én már nem hiszek egyiknek sem...Te konkrétan mit értesz korai fejlesztés alatt? ja igen konduktor is látta szerinte negatív, ő nem lát semmit...na de nem is háborgok, ezt már egyszer kifejtettem itt:(. Most ez a repülőzés ami aggaszt. Eddig olyan jól elvolt hason, nyúlkált a játékokért, nem tudom ez most mi nála. Nem csinálja egyfolytában egyébként. Hátáról hasára fordul mindkét irányba, illetve elkezdett "kutyázni",tologatja fel a fenekét, meg pár centiket tolja előre is magát a lábával a játékaiért. Kezdtem örülni, hogy milyen ügyes, erre a tornász azt mondta ez is biztos azért van, mert feszes...na bummm...igazából már aminek örülni kellene, annak se örülhetek...:( agyrém...
2014. nov. 11. 21:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne pánikolj!

Minket elküldtek a fejlődésneurológiára, mert nem támaszkodott az orvos előtt alkarra. A neurológus előtt meg feltámaszkodott. Azt mondta nekünk akkor, hogy ha a gyerek képes máshogy is csinálni, akkor nincs baja, csak nem akarja csinálni. A gyerekorvos ez után ráhagyta a fiamra ezeket és két hét csúszással mindent jólcsinált. A repülőzés így önmagában nem gond és ez tuti.

2014. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is hordom dévényre a babbámat. nekem a gytornász azt mondta a repülőzésre, h teljesen jó, csak a kezeit kell nyitott tenyérrel mellsőtartásban húzkodni a szőnyegen.
2014. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ahova jársz.. konduktor-Dévény torna... korai fejlesztés hogy minél hamarabb elkezded a fejlesztést, ennyi idős babánál egyértelműen még a mozgásról beszélünk nem szellemi fejlesztésről... ha ilyen ügyes már, hogy forog meg tolja magát akkor nem hiszem hogy probléma lenne nálatok... (bár olvastam hogy elméletileg a feszes izomzat miatt) ha 2-en mást mondanak elvinném egy 3.-hoz is... hátha 3-ból 2 már ugyanazt mondaná.. ( szerencsére nekem mindig ugyanazt mondták így nem kellett gondolkodnom, hogy most kinek van igaza... )
2014. nov. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt nem írtam hogy ezt akkor csinálja általában mikor már nagyon unja magát hason. Olyan 15 percet elvan, aztán mikor már ráun szinte behergeli magát, kiabál és közbe feszíti fel a kezét. Nem tudom változtat-e valamit a dolgon?
2014. nov. 11. 21:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Biztos normális a repülőzés. Az én lányom nem csinálta sose, és mindenki csodálkozott, akinek kisgyereke van, mert mindenki gyereke csinálta, akivel szóba került. Ha több szakember is azt mondta,hogy rendben van a gyerek, ne aggódj! Néhanyan túlbuzognak és mindenhol problémát látnak.
2014. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!