Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11hs kisfiam 10hs-nak korábban...

11hs kisfiam 10hs-nak korábban született levan maradva?

Figyelt kérdés
Kapaszkodva áll nem mászik nem kuszik gurul,mindent megfigyel .. de nem süt rendesen pogit csak a térdét üti ha mondjuk neki, nem integet , nem tapsol de ha mutatatom neki röhög mit a tejbetök ..nem mutatja meg a testrészeit nem mutogat dolgokra .. csak ha mondom hol a lámpa odanéz

2015. júl. 1. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:

A kérdést nem értem. 11 hós 10hósnak korábban született? Miiiii?

a leírásból amúgy szerintem nincs lemaradva, minden gyerek különböző

2015. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az egyetlen probléma szerintem, hogy nem mászik és nem is kúszik. A testrészeit nem kell elmutogatnia egy 11 hós kisgyereknek. Mivel koraszülött, érdemes lenne Dévény tornára elvinni, illetve szakemberrel nézesd meg a korai fejlesztőben. Ezekkel semmit sem vesztesz, de ha fejlesztésre van szüksége, akkor azt minél hamarabb kapja meg. Ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy várj türelmesen. Korai fejlesztőbe elvinni ingyen van, semmibe sem kerül, csak időbe.

Ha kapaszkodva áll az jó. 18 hónapos korig elindulhat önállóan, addig normális, ha nem megy.

Az, ha nem mutogat, még nem akkora probléma, reagál azokra, amiket írtál.

Engem csak a mászás aggaszt. Kisfiam sem mászott, de kúszott. Mégis beszédtanulási problémái lettek, amit összehoztak a mászás elmaradásával. Mivel a beszéd és a mászás is egy összetett folyamat, mind a kettő koncentrációt igényel a gyerektől. De ne aggód, de nézesd meg Dévényessel v. vidd TSMT-re és gyógypedagógushoz v. fejlesztő pedagógushoz.

2015. júl. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
11hos de 10nek minösül 😊 kuszni néha szokott de rühel hason lenni .. jah és elfelejtettem h hypoton gyermekről van szò aki későn lett elkezve a kezelés járunk dévényre!
2015. júl. 1. 13:42
 4/9 A kérdező kommentje:
7hosan kezdtük a dévényt ! Mindenen mosolyog,kuncog minden erdekli .. de nem hozza ide nekem játékait. Koraiba is voltunk ottis hypotoniát mondtad csak .. uszni pl remekül uszik merül meg minden es feluszik ☺ amin mi nevetünk ő is .. de nem papazik hiaba mutogatom .
2015. júl. 1. 13:44
 5/9 anonim ***** válasza:
èn nem értem ezt a sok para mamit manapság..minden gyereknek más a fejlödési ritmusa, ha látod egézséges vidám, nem kell aggódni.. a miénk 8 hónaposan fordult elöször oda-vissza.. aztán kúszott, állt, bùtorokba kapaszkodva ment, majd ült ès mászott. 16 honaposan indult el egyedül. most 20 honapos 9 kg.. ami szintén, nem mondható normálisnak. de ö ilyen. boldog, kiegyensùlyozott, jár bölcsibe és nagyon dicsérik, h milyen érdeklödö minden irânt. ja..kb 1-2 hètig pàpázott,azota sem..nem akar
2015. júl. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kúszás-mászás baj hogy nincs, a többi szerintem nem vészes. mindegyik kisbaba másmilyen, majd be fogja hozni a lemaradást előbb vagy utóbb :)
2015. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem minden kisgyerek pápá-zik. A játkokat visszaadja ha kéred? Kislabdát pl odatudja guritani neked? Ha figyel rendesen és látod hogy megérti a legtöbb dolgot akkor nincs nagy baj!

Neurológus, Dávényes mit mond róla?

2015. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziia most kezdte odaadni a dolgokat de én még nem is tanitottam neki ezeket ..azota már áll !!
2015. aug. 6. 06:34
 9/9 anonim ***** válasza:
jól teszed ha tanítod neki, a kisbabák a beszédet, kommunikációt, jelentéseket csak úgy tudják megtanulni, ha a szülők segítik ebben.
2015. aug. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!