Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HA korábban született a...

HA korábban született a kisbabám, akkor később tud egy-egy mozdulatot? (pl. forgást, kúszást)

Figyelt kérdés
Kislányom 6 és fél hónapos, párhetes korában már átfordult hasról-hátra,(kötöttek voltak az izmai) de utána jó pár hónapig nem.Először 4 hónaposan fordult meg a hasáról a hátára, de később nagyon ritkán.Most 6 hónaposan már tud és szeret is, hasról a hátára fordulni, hátról hasra is már megyeget neki.(pont ma fordult meg segítség nélkül)Védőnőm, mikor hónap elején itt volt, leszólta a kislányomat, és engem is, hogy nem tud forogni.Ki sem töltötte rendesen a 6 hónaposakra vonatkozó tesztnek azt a részét, hogy hasról hátra és vissza tud forogni.(annyit megjegyzett azért, mert azt látta, hogy hasról-hátra megfordult)Kb. azt éreztem, hogy nem hisz nekem.Ami kiborít, mert én vagyok vele egész nap, nem csak havi 20 percre látom.Már azon gondolkodtam, hogy videózni fogom a lányomat, fotózni egész nap, hogy megmutassam neki.Ha épp abban a kis időben épp nem csinálja amit egy akkor már 7 hónapos babának kell.Mintha hazudnék ezekben a dolgokban, mikor anyaként fontos, hogy a kisbabám egészséges legyen. Egyébként a lábacskáit égbe emeli, keresztbe-kasul kúszik, fogja a tárgyakat, itató pohárját is szépen fogja a kezeibe, kuncog, cuppog, meg mindent tud amit elvileg kellene. 2850 gmmal született, 36 hetes és 4 napos korában.Ez befolyásolja a mozgás fejlődését?

2015. febr. 25. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:

De miért érdekel ennyire,hogy mit mond a védőnő? Ha ilyen idióta, akkor rá kell hagyni.

Egyébként nem befolyásolja mozgásfejlődését, hogy picivel korábban jött. Ennyi még nem!

De egyébként meg mindent csinál, amit kell neki.

2015. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Orvosunk is ilyen, sőt..ő még sokkal ritkábban látja, akkor is 10 percre..Azért, érdekel, mert állandóan küldözgetnek ilyen orvostól-olyan orvosig, és mint kiderül mindig feleslegesen.

Pl. volt, hogy a csípőjével voltunk pár hetesen magán ortopédián és csípőjével semmi baj nem volt, az egyik lábfejéről állapították meg, hogy kissé befelé áll.De nem mondtak semmi extrát, csak hogy tornáztassam.És mindezt 4 alkalommal, ennyiszer hívtak vissza minket kontrollra, a semmiért. Most is mennünk kell neurológiára,mert hogy nem forog...És már most feszült vagyok, attól, hogy ha március elején jön a nőci, miket fog megint kitalálni....:(

2015. febr. 26. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!