Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bent lehet maradni a kórházban...

Bent lehet maradni a kórházban, ha korábban született a baba és átkerül a koraszülött osztályra?

Figyelt kérdés
A babával minden ok, csak pici még a súlya és híznia kell. Bent maradhat az anyuka?
2013. febr. 3. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha a dokid az osztályon tart, akkor igen,

vagy ha van anyaszállás,akkor ott tudsz maradni

2013. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. A szoptatás miatt kérdezem, mert egyelőre üvegből etetik, még inkubátorban van, de 1-2 nap és kikerül onnan, valószínűleg már holnap. És ha tudna szopizni, az jó lenne. Ha mégsem megy neki akkor marad az üveg. De ha meg sem próbáljuk, mire hazakerül teljesen rászokik a cumisüvegre. Nem olyan pici amúgy 1 -2 hetet kéne bent tölteni még.
2013. febr. 3. 13:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Tudtommal a szoptatott babak mellett bent lehet maradni siman, 12 ev alatt pedig egyebkent is jogod van a gyerek mellett lenni. Esetleg a koltsegeidet magadnak kell allni, pl etkezes
2013. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Te ott az osztályon nem maradhatsz,ha nincs semmi gond veled,legfeljebb 1 hétig.A gyerekhez 3 óránként járhatsz be,szoptatni.Az anyaszálláson kell lenned,aludnod,ha nem tudsz hazajárni.Gondolom nem ott laktok,ahol szültél.
2013. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Általában a kórházak nőgyógyászati osztályán van anyaszállás, ott szokták elhelyezni a korababák anyukáját. A gyermekágyas osztályon nem szeretik, ha az anyuka (baba nélkül) fölöslegesen foglalja a helyet.
2013. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mikor szültem 2011-ben, akkor volt velem a szobában egy anyuka, akinek a babája a koraszülött osztályon volt. 3 napig velünk volt a szülészeten, de lemehetett hozzá szoptatni. 3 nap után elment a szülészetről, de bentmaradhatott a kórházban, elhelyezték, hogy tudja továbbra is szoptatni a babát.
2013. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is koraszülöttek voltak a gyerekeim, a PIC-re kerültek a születést követően. 2011-ben a MÁV kórházban szültem. 10 nap után mehettünk haza, addig én is bent maradhattam, de nem a szülészeten, hanem a terhespatológián voltam. A szülészeten csak olyan anyukák voltak, akik együtt voltak a kisbabájukkal. A terhespatológián meg még a babaváró anyukák voltak. Persze ez attól is függ, hogy éppen melyik osztályon van több szabad ágy.

3 óránként ettek a gyerekeim, olyankor mindig átmentem hozzájuk a PIC-re, plusz utána ott tudtam fejni is gépi Medelával. Részben tápszert, részben anyatejet kaptak, ciciből és cumisüveből is.

Volt olyan anyuka, akinek sokkal kisebb/fjletlenebb volt a babája, és sokkal több időt kellett benn maradni, közülök többen hazamentek, és otthonról jártak be reggel. Ez attól is függ, milyen messze laknak, van-e otthon nagyobb gyerek, stb.

2013. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is koraszülött lett a babám, 31 hétre született, a Győri koraszülöttön volt másfél hónapot! Császáros voltam, a kötelező 5 napot voltam kórházban, utána én haza jöttem! Nem lakom messze, fél óra busszal! Amíg bent volt a pici, minden nap mentem be a kórházba hozzá! Inkubátorból nem lehetett kivenni, de mellette voltam, és szerintem ezt érezte is!!!
2013. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló! Kicsit nem jó a válaszod!!! Ne vezess félre anyukákat! Igaz, hogy 12 év alatt a gyerek mellett lehetsz a kórházban, de nem a koraszülöttön! A PIC kórtermek nem úgy vannak kialakítva! AMikor az én gyermekem volt a PIC-en, volt egy anyuka, aki bent szeretett volna maradni a kórházban, hogy ne kelljen minden nap bejárnia, de majdnem hogy kidobták egy hét után! Úgy is hely hiány volt! Persze, más, ha a gyermek más okból van kórházban, de ha koraszülöttön van, akkor nem lehetsz mellette mindig, és a kórházban sem kötelesek helyet biztosítani!
2013. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kórháza is válogatja akkor, mert Zalaegerszegen ott lehet lenni, a PIC-nek is van baba-mama szobája, ha oda nem férsz, akkor a terhespatológián helyeznek el addig. Én is ott voltam, két nap után lett helyünk baba-mamában az ikrekkel, mindenben segítettek, szuper felkészült minden és mindenki ott.
2013. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!