Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a legjobb tejserkentő?...

Mi a legjobb tejserkentő? Tea? Melyik? Különleges étel esetleg?

Figyelt kérdés
2 hónapos kisfiam szerintem egy fejlődési szakaszhoz érkezett és napjában többször is eszik mind2 ciciből. Du-ra már nem nagyon van tejem... Ha lehet inkább serkenteném, mint tápszert adjak neki. Tudtok valami jó, hasznos ötletet?
2008. szept. 3. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nem lesz elég a tejed,mert nem biztos,hogy a tejfakasztó segít,akkor sajnos hozzá kell táplálnod.

2008. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én még csak most várom a babót,de ismerősöm is így járt. Megivott naponta 1 pohár barna sört, és nagyon szépen megindult a tej. Nyugi a babának ennyitől nem lesz baja.
2008. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne add fel! Nem kell pótláson gondolkodni. Igen vannak ilyen szakaszok mikor úgy érzed, hogy kevesebb a tej, de az nem azt jelenti, hogy nem elég. Nyáron amúgy is gyakrabban kell szoptatni a babákat mert megszomjaznak, egyszerre nem esznek olyan sokat. De a gyakori szoptatás csak segíti a tejtermelést. A korházban nekem azt mondták, hogy ne ijedjek meg ha ilyent tapasztalok amit most te, és ne kezdjek el tápszerezni, mert a legtöbb anyuka ekkor követi a legnagyobb hibát. És ha már egyszer elkezdted a tápszerezést, egyre kevesebbet fog szopizni és lassan nem lesz tejed.

Szóval szerintem kitartás és én azt ajánlom, hogy írjál neki és kérdezd őt:

[link]

Nekem sokszor segített. És ha beleolvasol mások által feltett kérdésekre és válaszokra, abból is sokat tanulhatsz.


Amúgy sört én is iszom, egy pohárral szinte minden nap. Nem árt, sőt. Azt is megpróbálhatod.

Jó babázást.

2008. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtetem írni, hogy a Laktoherb teát sokan dícsérik, tudok olyant aki végig csak azt itta és 2 évig szoptatta mindkét gyerekét. Azt is megpróbálhatod.

3ik válaszoló

2008. szept. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Csak laktoherbet ne!Nekem nem hasfájós a babám és kaptam a bababónuszban egy laktoherbet,egyszer ittam belőle a baba egész nap üvöltött..azért próbáltam ki ,mert eddig hipp natalt ittam ami bevált csak kétszer olyan drága és elvileg ugyan azok vannak benne,de ezek szerint más arányban..szóval inkább hippet igyál,hidd el megéri én is rájöttem azután a sírós nap után.Amúgy én alkoholmentes sört iszok szinte minden nap egy pohárral meg köménylevest ha több tejet szeretnék.Nekem nem jött be ez a többször tedd mellre duma.Ha ezt az elméletet követem sose lakik jól és csak sír!-ja és persze nem tud úgy termelődni a tejem sem,mert szinte mindig kiszívja azt a kicsit ami benne van,de az neki nem elég..tartsd be a 3órát hidd el neked is könnyebb és a baba is jól laki.én ha szomjas adok neki forralt vizet -tévhit,hogy nem adhatsz.Nagyim 35évig dolgozott újszülöttekkel,lehet nekik adni én is adom semmi gond vele.De adhatsz neki babateát is.Én néha adok neki babamosolyt hígabban mint ahogy írják-de nem túl gazdaságos,mert nem issza meg mindet...Nekem mondjuk nem nagyon fogad el dolgokat cumisüvegből..cicifüggő-próbálok is vigyázni a tejre.7hetes baba mamája
2008. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kinek a laktoherb, kinek a hipp jött be, védőnőm azt mondta, hogy nem ettől lesz a tej, sok folyadékot igyak. A kömény meg amennyi babának jó, ugyanannyinak nem. A sört még nem próbáltam, de jó 5let:)
2008. szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Húsleves, meg köménymagos rántott leves. Az urtica urrens homeopatiás bogyó is nagyon jó.

Egyébként egyszer nekem is majdnem elment a tejem. Egymás után több délután el kellett mennem továbbképzésre, amíg a férjem meg a nagymama vigyázott a gyerekre. Ilyenkor persze egész délután kimaradt a szoptatás. 1 hét múlva alig volt tejem. Nekem is azt mondta a védőnő, hogy csak úgy érzem, van elég tej. De lefejtem, és alig volt 50-60 ml mind a két ciciben. Szerencsére volt lefagyasztva tej, úgyhogy abból tudtam pótolni. Azt olvastam, hogy ha szoptatás után még fejsz is, akkor azzal még jobban serkented a tejtermelést. Elég fárasztó volt napi 6-szor, de bejött. 1 hét után visszajött, azóta igyekszem nem menni sehova, ha szoptatás van.

2008. szept. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos senki nem említette meg a görögszéna gyógynövényt kifejezetten hatásos anyatejtermelés fokozására!
2011. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt a GyK-en egy másik hasonló kérdésre adott válasz:

"..2/4 anonim ***** válasza:

GÖRÖGSZÉNAMAG!!!

2010. febr. 2. 22:37.."

2023. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!