Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tervezitek babátok első...

Hogy tervezitek babátok első szülinapját? (babazsúr, szűk családi kör, családi ünneplés, milyen torta, milyen ajándék stb)

Figyelt kérdés
kérlek írjátok oda lányotok vagy fiatok van e és bár szívesen veszem ha valaki családi házban lakik és leírja mit hogyan de azok is írjanak akik kicsi lakásban laknak
2010. márc. 3. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Fiam van és csak azért volt neki nagyobb ünnepsége, mert akkor tudott először összejönni a teljes család (nagyszülők akkor tudtak először találkozni, mert annyira messze élnek - egy másik országban, másik kontinensen). Plusz összekötöttük a keresztelőjét a szülinapjával. Ezt egy étteremben tartottuk családi körben (kb. 12 ember). Volt egy tortája és a nagyszülők hoztak neki játékokat ajándékba. Azóta szűk családi körben tartjuk a szülinapokat (mi és a gyerek). A babazsúrt túlzásnak, sznobizmusnak tartom, de hát mindenki úgy tartja a szülinapot, ahogy akarja...erre költeni szerintem felesleges, egy egy éves gyerek úgysem fog rá emlékezni.
2010. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem még nincs babóm, de ha lesz úgy szeretném csinálni, mint unokatesómék. a kisfiú 1 szülinapja úgy volt, hogy egy kis asztalhoz lett ültetve egy kis székre az ő szobájában és kapott egy olyan tortát ami formatorta volt és összetúrhatta (a vendégek számára volt másik torta) megfoghatta, nagyon tetszett neki és még csak össze sem tortázott semmit. ott mindenki megköszöntötte.

később is megmaradt ez a szokás, mostmár 8 éves, és mindig úgy csinálják, hogy leül a nappali közepére és szépen ügyesen megvárja még mindenki megköszöni, majd jöhet a torta. nincs ugrálás közben... nagyon élvezi, hogy ő van a középpontban!

2010. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

csak az itt lakó család volt jelen (anyósékkal lakunk), saját készítésű torta, külön neki,hogy azt ehesse, játszhasson vele.

sajna nem kapott most semmit,mert a szülinapja bagyon közel van karácsonyhoz,így akkor már megkapott mindent.

1 éves kislány anyukája

2010. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 évesen igazából még nem tudja, hogy mi folyik ilyenkor körülötte, felesleges hatalmas bulit csapni. Nálunk voltak távolabbi rokonok is, lányom sokat sirt miattuk (fél az idegenektől, nem sokszor látta őket), csokitortája volt, játékot és ruhákat kapott.
2010. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi konkrét torta és játékötleteket is várok esetleg valaki sk csinál a kicsinek tortát?
2010. márc. 3. 15:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az én lányom még csak 8 hónapos, de már most tervezem a szülinapját. Tudom semmire nem fog ebből emlékezni, de nekem fontos.

Csak a család lesz jelen. Nagyszülők+keresztszülők.

Ezt a tortát csinálom meg:www.mindmegette.hu/tejszines-turotorta.recept Annyi különbséggel hogy sima piskótát sütök hozzá.

Még nem tudom milyen ajándékot veszünk, de az biztos hogy feldíszitem a lakást és készítek egy videót az első évéről amit közösen megnézünk a családdal.

Egyenlőre ennyi..

Szép napot!

2010. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

pénteken lesz a fiam szulinapja

babapiskotara ontok baba-csokisjoghurtot, kiprobaltam, tetszik neki (azelott nem nagyon evett edesseget, meg darabos kajat abszolut skippeli)

a vendegeknek suti

vettem 1st birthdayes papirtanyert, mert nalunk nincs sok tanyer.

duplot kap, jatszokutyat, es kinti cipot

2010. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

annyira szépen írt az utolsó előtti mintha csak én írtam volna. Nekem is nagyon fontos ez a szülinap, valahogy rossz érzés is hogy így eltelt egy év..

Én is nagyon készülök, nagy banzáj lesz, imádja a fiam a nyüzsgést és a sok embert. Családi házban lakunk, hívjuk a családot és babás barátokat.

Kap külön tortát, mert már akkor megígéstem neki amikor még a pocakomban volt, én készítem,már hónapok óta készülök rá. Külön a család is kap tortát, meg készítek szendvicseket, aprósütit. Vettem már gyertyát, cukordíszt, poharakat,tányérokat, szülinapos szerpentínt (teskóban akciós volt)

Triciklit fog kapni még nem tudom milyet és lehet egy sport babakocsit.

És nagyon jó ötlet az elmúlt évről készült összeállítás amit előttem kettővel írtak, biztos megcsinálom!

Ja a nagy jövő hét végén lesz!!!

És tudom hogy ez túlzás, meg úgysem emlékszik, de a képek, videó örök emlék. A férjem mai napig nézegeti az első tortájával készült képeket, amit anyukája sütött, aki már sajnos nem él, örök emlék, felbecsülhetetlen.....

2010. márc. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!