Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek seborrheás...

Anyukák, akiknek seborrheás ekcémás a babájuk! Mivel kezelitek? El fog múlni véglegesen, vagy ez mindig ki fog újulni az élete során? Mit mondott nektek adoki?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám. Eddig koszmóval kezeltem, de kb 1 hete az arcán piros foltok jelentek meg és ez terjed a füle felé. És a füle mögött sárgás váladék képződik. Szóval a tünetek alapján gondoltam erre a betegségre, de doki még nem mondta. Hétfőn voltunk dokinál, de akkor még csak a száraz bőrére kaptunk kenőcsöt, akkor még úgy tünt, hogy attól piros az arca. Majd meglátom hogy alakul és hétfőn visszamegyünk a dokihoz. Gondolom ez a pár nap már nem számít.
2010. márc. 3. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én lányommal is ezzel szenvedünk már 7 hónapja.Már mindent kentünk rá,a doki se tudja igazán,mi lenne jó neki.Hogy elnövi e?Ezt én is szeretném tudni.
2010. márc. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az én babám 7-hónapos és nekem is az arca piros foltos nagyon száraz és hol eltűnik hol előjön nekem a Bepanthen jó volt rá
2010. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Első válaszoló! És nektek csak az arcán van, vagy más testrészein is? És viszket neki?

2010. márc. 3. 18:48
 4/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés: Nálatok kellett bevezetni valamilyen korlátozást a táplálkozásban? Mindent ehet?

Vagy ez nem olyan mint a "rendes" ekcéma?

2010. márc. 3. 18:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is koszmós, piros foltos az arca, a füle és a szemöldöke. Mi szteriodos kenőcsöt kaptunk rá, ami úgy tűnik beválik. De mivel szteroidos, csak akkor használom, hogyha nagyon gáz a helyzet. Nálunk tejfehérje-allergia gyanú van, tehát én diétázom, mivel ő szopizik, amúgy pótlásként Milupa pepti 1-et kap.
2010. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A seborrhea más, mint a sima ekcéma. Nekem a férjem feje ilyen, nagyon csúnya tud lenni, sajnálom a babákat!

DE: a kozmetikusomnak egyszer leírtam, milyen a férjem feje, hátha... Azt mondta, vegyek a gyógyszertárban szalicilszeszt, azzal kenjük. Hát, mondom: hátha...

Azóta a férjem feje teljesen rendben van, minden nap reggel átkeni egy pamacsra locsolt szalicilszesszel és minden rendben. Ha kihagy pár napot, akkor visszatér.

Úgyhogy javaslom ezt a módszert, nálunk csak ez hatott, előtte mindenféle vacakok tömkelegét próbáltuk, gondolhatjátok. Ez viszont olcsó és egyszerű megoldás.

Egyébként ha utánaolvastok, azt írják, hogy megfelelő diétával lehet csökkenteni a tüneteket, pl. a csoki kifejezetten rosszat tesz az ilyen bőrnek. De a férjem inkább átkeni minden nap, mint hogy diétázzon :-))

2010. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor lehet rosszat tettünk, azzal, hogy pont most váltottunk HA tápszerről simára. Csak akkor még nem tudtam, hogy ilyen baja van.

Egyébként tegnap óta sokat javult a bőre, de majd kiderül, hogy kiújul-e, vagy mi lesz.

Köszi a válaszokat.

2010. márc. 4. 18:55
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok, látom régi a kérdés de hátha valakinek aktuális lesz és rákeres.nekem a kisbabámnál 1 hónapos korában mondták hogy seborrheás a bőre (arca nagyon),(feje,kicsit a füle mögött is) nekünk az használt amikor alkoholos vattával reggel este áttöröltem 1-2 napig és a gyógyszertári fürdetővel naponta többször de elég vastagon bekentem és ahogy tudtam picit rajta hagytam aztán bedörzsöltem neki és erre rá a gyógyszertári (sárga krém)popsi krém kerek tégelyben adják .ez kb 1 hétig így ment .én tejterméket nem nagyon fogyasztottam ez idő alatt mert ezt javasolta az orvos.egy hét alatt rendbe jött de néha még kenem a popsikrémmel amikor látok pár pöttyöt meg száraz a bőre az arcán.remélem nem fog kiújulni neki mert néha nagyon csúnyán előjött.de ez segített.legalábbis nekünk.
2014. máj. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!