Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segitehetnék a pici...

Hogy segitehetnék a pici babámnak? Tapasztalt anyukák tanácsait szeretném kérni.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kicsi fiam 10 hetes, apukàjától örökölten nagyon izzadós.A 28-30 fokban is nagyon izzad, hát még most. Naponta többször fürdetem, áttörlöm nedves kendővel, de így is nagyon nehéz neki.Csípi a bőrét a verejték, nem tud aludni,sajnos a lakást, akárhogy igyekszem,maximum este tudom kicsit lehűteni mert napközben ömlik be a meleg. Teljesen nyűgös szegényke, rosszul eszik,sírós. Mit lehetne tenni hogy jobb legyen neki? Köszönöm előre is a segítséget.

2015. júl. 7. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!Sajnos pont így vagyunk mi is bár az én kislányom 6 hónapos!Naponta én is többször fürdetem de szerintem a törlőkendőt felejtsd el mert az tele van mindenféle anyagokkal szerintem ilyen melegben nem jó vele törölgetni.

Milyen ruha van rajta?

Nálunk napközben csak egy pelusban van bár nálunk 30 fok van bent.Mindig törölgetem egy száraz pelussal.Igazából többet nem nagyon tudunk tenni.

Az evés miatt ne nagyon aggódj de a folyadék nagyon fontos még akkor is ha anyatejes!

2015. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont ma ajánlotta egy ismerősöm,hogy terítsek hideg vizes törülközőket a baba kiságyának a szélére,nekik bevált.
2015. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk detto ugyanez a helyzet,csak a lányom nagyobb ő 6 és fél hónapos.

Izzad mint a veszedelem. Még kora reggel is 6 fele mikor felébred és úgy igazán még nincs is meleg,de ő már nagyon izzad:(

Ugyan azt csinálom amit te,talán többet nem is tudnák tenni.

Napközben többször megpancsoltatom a mosdókagylónál/ba:)

Délután jön egy zuhany apával,este pedig szintén lefürdetjük. Plusz napközben egy vizes textil pelus van mindig startra készen :)

Este 11 fele kinyitunk mindent de nem sokat segít:(

Kevesebbet is alszik napközben. Most csodával határos módon jól aludt délután,de gondolom a ventilátor miatt amit most már kénytelen voltam bent hagyni a szobába mert elviselhetetlen volt.(Eddig úgy voltam vele,hogy ne fújja,de ezt már tényleg nem lehet másképp kibírni,jól esett neki, 3 órát aludt egyhuzamban:) Na nem folyamatosan őt fújta.

Neked ezt nem ajánlom mert 10 hetes sztem még nagyon pici hozzá.

Esetleg a csuklójára,tarkójára tehetsz hideg vizes zsebkendőt. Az is hűt egy kicsit. Plusz peluson kívül mást ne adj rá. Délután én le is szoktam venni róla a pelust:)

Hát segíteni nem igen tudtam,csak leírtam,hogy mi is kb azt csináljuk mint ti :)

2015. júl. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Ahogyan a 2-es írja mi is rakunk egy vizes pelenkát a kiságyára leterítve.
2015. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, napközben csak pelus van rajta, sőt fürdés előtt-után hagyom kicsit pelus nélkül is (a sima lepedő alatt van vìzzáró réteg bár érdekes módon sose pisil-kakil pelus nélkül) . Estefelé kimegyünk a levegőre , akkor vékony kombidressz van rajta. Éjjel szintén csak pelus. A vizes pelenkásat kipróbáljuk, köszönjük. A másik gond az hogy a hosszú hajába is beleizzad(hatalmas hajjal született ami most is megvan) így koszmós lesz a fejbőre. Most nagyjából sikerült megszabadulni tőle, de így visszajön. :/ erre van valamilyen tipp , hogy lehet megelőzni?
2015. júl. 7. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Fürdetőkenőccsel akárhányszor moshatod a haját. Nekünk annak idején a védőnő azt javasolta, mindennap mossam meg fürdetőkenőccsel a hajukat, egyik sem lett koszmós (persze nem biztos hogy csak ettől).
2015. júl. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A babé samponja drága, de csodás! Sokáig elég, kb 8 hónapja használtom minden nap, és sztem a fele sem ment el. A haja gyönyörű tőle.
2015. júl. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!