Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valaki szülésnél nem tud...

Ha valaki szülésnél nem tud pénzt adni a szülésznek vagy akár apólónak akkor nem törődnek velünk vagy esetleg durván bánnak a babákkal? Ki mit tapasztalt?

Figyelt kérdés

#pénz #szülésznek
2015. júl. 5. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Merem remélni, hogy nem bánnak durván a babákkal:S
2015. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Tapasztalatom régi de azért megosztom. 1997-ben mikor a feleségem szült, kérte tőlem, hogy adjak neki pénzt. Mikor adtam az orvosnak, észrevehetően szebben, jobb stílusba beszélt a feleségemmel.
2015. júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adtam senkinek pénzt, mikor megszületett a kisfiam, viszont ettől függetlenül sem a kisfiammal, sem velem nem bántak durván, vagy rosszul.
2015. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
hát nem lesznek olyan kedvesek mintha fizetnél, a segítségkérésre is lassabban jönnek, ha jönnek, van hogy durvábban is szólnak hozzánk, de a babát ellátják. Mi jártunk úgy, hogy egy anyuka segítséget kért volna azt hiszem szoptatásban, de a főnővér ránk szólt, hogy előtte fejezzük be a munkánkat, ráér a hölgy. Míg mikor egy fizetős kért tanácsot, ő ugrott személyesen. Kórházi gyakorlaton ezeket tapasztaltam. De persze ezt is kórháza válogatja.
2015. júl. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

én szépen fizettem mindenkinek. a szülészemmel nem is volt semmi gond, nagyon korrektül levezette a szülést (gyakorlatilag kettesben voltam a férjemmel, csak a kitolásra jött be és 3x vizsgált, viszont az ajtón kukucskált végig, tehát ott volt, ez nagyon szimpatikus volt).

megszületett a babám, reggel megkaptam, kicsit később gondoltam essünk túl az első pelusozáson. ahogy felemeltem a lábát és levettem róla a pelust, egyszerre kezdett el kakilni és hányni, azt se tudtam mit csnáljak, szobatársam szólt telefonon a csecsemősöknek, hogy jöjjenek gyorsan, ugye felkapni nem mertem, mert sugárba jött belőle alul-felül. nyugisan közölték vele, hogy legyünk türelmesek, épp műszakváltás van. 1 órával később jöttek megnézni, hogy hány-e még :O

szóval aki bunkó, az pénz ellenére is az. nyilván aki nem ilyen természetű, az egyébként is normális :)

2015. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem fizettem senkinek egy fillért sem. Ettől függetlenül mindenki nagyon kedves és figyelmes volt. Konfliktusba kerültem a két szobatársammal, kértem, hogy tegyenek át másik szobába, öt percen belül intézkedtek. Szóval nem, nem bánnak durvábban azzal, aki nem fizet.
2015. júl. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez emberfüggő. 2x szültem egyszer sem fizettem senkinek sem egy forintot sem és mégis szebben nem is bánhattak volna a babákkal és velem. Másodikat most nemrég szültem volt h éjszaka a csecsemős jött be h elvigye kicsit a babát h tudjak pihenni, tudták h vérszegény vagyok és mivel megtagadtam a vérátömlesztést pihennem kellett folyamatosan, amikor meg ébredt a kicsi rögtön hozta h szoptassam meg.

Aki bunkó annak hiába fizetsz, ha egyszerűen nem szívesen csinálja nem lesz kedves. Akit meg tényleg rdekel a munkája és szívvel lélekkel csinálja az ígyis úgyis kedves lesz :D

2015. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Az olyan törődés és kedveskedés, amit pénzért adnak, nem ér annyit, hogy meghatódjam tőle. :)

Én biztos nem fogok adni senkinek. Hogy majd görbén néznek? Ki nem sz*rja le! Meghalni nem hagynak, sem a gyerekem, a szükséges ellátást megkapjuk. Nekem nem is esne jól a tudat, hogy csak azért kedvesek, mert kellő mennyiségű Szent Pisti és Deák Feri vándorolt a zsebükbe általam. Akinek ez kell, lelke rajta, tudom sajnálni. :)

2015. júl. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Wiky93 ***** válasza:

Én nem adtam se a szülésznek se a szülésznőnek pénzt (ügyeletes dokik voltak) viszont akartunk nekik adni 1-1 10est, csak nem úgy jött össze (ez hosszú) Bent feküdtem pocakosan 4,5 napot, és a kislányommal 3napot, mind végig írtó kedves/aranyos volt velem/babácal mindenki. Ebben a kórházban nem igen találkozni bunkókkal, csak jókat hallottam róla és valóban..csak jó emlékeim vannak, örömmel gondolok vissza mindenre :) (Kistarcsa) alig várom, hogy ott szüljem a kistesót :)


Bár vannak kórházak ahol kimondottan bunkók :( pl sógornőmnek elment a nyàkdugója és befektették (kb a kiírt nap előtt 2-3héttel) sz**tak rá, nem vizsgálgatták, bent feküdt addig míg meg nem szült... Csóri bent voltin. 3hetet, azt mondta nagyon nagyon bunkók voltak ott..

2015. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

senkinek semmit nem adtam, ügyeletesnél szültem. ugyanúgy bántak velem is, mint a fizetőkkel. nagyon kedvesek voltak, az orvos olyan szépen műtött, hogy a császársebem szinte nem is látszik. :)

soha nem adok borítékot, undorító szokásnak tartom.

2015. júl. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!