Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom éjszaka elkezdett...

Kislányom éjszaka elkezdett felébredezni, és nehezen lehet visszaaltatni. Eddig cicin pillanatok alatt visszaaludt. Valaki tapasztalt ilyet? Már nappal is megébred altatás után.

Figyelt kérdés
6 hónapos. Annyi, hogy 3 napja koffeinmentes kávét fogyasztok. Esetleg ez közrejátszhat?
2015. ápr. 20. 08:53
 1/1 anonim ***** válasza:

a koffeinmentes kávénak ehhez semmi köze. a legtöbb babának 6 hónapos kora körül elromlik az alvókája. Kinyílik nekik a világ, forogni kezdenek, mászni kezdenek, ülni, fogni, szóval sokkal több inger éri őket, rájönnek, hogy az alváson túl sokkal jobb dolgok is vannak :)

Én az enyémhez ennyi idősen 6-szor keltem éjjelente, pedig előtte átaludta az éjszakát. Mindig cicin próbáltam visszaaltatni, a vége az lett hogy se éjjel se nappal nem aludtunk. Aztán körülbelül 7 hónaposan kipróbáltam, hogy cumit adok neki, és nem ciciztetem...először sírt egy órát..folyamatosan járkáltam be hozzá, kivettem, simogattam, cumiztattam, sajnos csak egyre sírt míg végül belealudt a sírásba. Mint írtam, ez egy óráig tartott. De aztán nem kelt föl sem azon az éjjelen, sem azóta a többi éjjelen max egyszer-kétszer, ha jön a foga. Ezzel egy időben a nappali alvása is megjavult.

A cumival megtanult önállóan elaludni, azóta persze cumi függő lett, de csak alváshoz adom oda meg sétához, és pillanatok alatt magától elalszik.

A másik titka a jó alvásnak a tartalmas napi rend. Ebben a korban már nem érik be azzal, ha berakod a játszószőnyeg alá őket. Mászkálni kell velük, magyarázni, mondókázni, sokat sétálni, egyszóval fárasztani :)

2015. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!