Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet anyatejből késziteni?

Mit lehet anyatejből késziteni?

Figyelt kérdés
Önmagában már kevés a tej legalábbis tápanyagtartalmát tekintve. Lefagyasztani nem akarom.
2008. szept. 3. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tejbe rizst pl. Főzd meg a rizst és turmixold anyatejjel .Biztosan szeretni fogja. Olyan mintha valamilyen tejpépet vennél neki. De ez a tuti.
2008. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Hogy mi a kevés? Most kevés a tejed, vagy mi? Nem egészen értem... Milyen idős a baba? Amúgy olyan nincs, hogy az anyatej nem elég tápanyagdús... Fél éves koráig biztosan elég.
2008. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

6 hónapos elmult

nem szivesen öntöm a csapba tejet ha fel tudom használni valamire

többet ér a tej mint a krumpli, vagy az alma stb.

2008. szept. 3. 15:43
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
A babának a főzelékeket anyatejjel szokták behabarni (liszt nélkül). Tehéntejet 1 éves koráig nem kaphat, addig meg már bőven eszik főzeléket.
2008. szept. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Én házi "tejpépet" főztem belőle. Nem tudtam szoptatni, fejtem a tejet és üvegből adtam, de 9 hónaposan úgy döntött, nem kell neki a cumisüveg, tápszert pedig nem szerettem volna adni, ha egyszer tejem még volt. Így készítettem: kukorica- vagy rizslisztet (lehet darát is) felfőztem a tejjel, aztán hozzákevertem fél üveg gyümölcsdesszertet (szilva, barack), és fél banánt (ezt volt, hogy el is hagytam). Nagyon ízlett neki. Ha túl sűrű, még kevertem bele tejet (a forralással úgyis kimegy belőle ez-az sajnos). De ha vízzel főzöd fel, és úgy hígítod tejjel, biztos benne marad minden, ami kell. A főzelékeket is anyatejjel hígítottam.
2008. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!