Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki a...

Van itt olyan anyuka aki a babája születése után is vékony maradt? Miért piszkálnak folyton?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kislányom, és nagyon vékony vagyok, 42 kg és 156 cm. A terhességet 41 kg-val kezdtem, összesen 9 kg-t híztam, 50 kg-val mentem be szülni. 3 kg-val született a lányom, mikor hazajöttünk a kórházból már csak 44 kg voltam. Bíztam benne hogy a terhesség alatt felszedek pár kg-t de nem.. Most újra csak 42 kg vagyok. Annyira idegesít hogy mindenki azzal piszkál, hogy milyen vékony vagyok, eszek - e rendesen, a lányom lassan nagyobb lesz mint én. 30 éves vagyok de amiatt hogy ilyen vékony vagyok mindig 18-nak néznek és megkérdezik hogy ilyen fiatalon szültem? Egy régi barátnőmmel összefutottam a minap, neki is van egy 1 éves kislánya, ő 30 kg-t hízott a terhessége alatt, 89 kg-val ment szülni, most 1 évvel a lánya születése után 93 kg, nagyon nagy darab. Meg is jegyezte hogy biztos valami bajom van hogy szülés után is ilyen vékony vagyok. Pedig nincs, mindenféle vizsgálaton voltam már telesen egészséges vagyok, az orvos szerint ilyen alkat vagyok. Úgy szeretnék hízni pedig. :(

Van itt olyan anyuka aki hasonló helyzetben van? Nagyon zavarnak ezek a piszkálódások..sokszor nem tudom hogy reagáljak :(


2015. júl. 8. 10:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek piszkálódnak. Ha sovány vayg azért, ha kövér vagy azért, ha normális alkat vagy, akkor meg találnak valami mást. Én nagyon irigylem, hogy ilyen sovány vagy, én folyatasosan kínzom magam, diétázom, sportolok, figyelek, vigyázok, semmi finomat nem engedhetek meg magamnak, mégis 68-72 kiló között mozgok...
2015. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Tudom furcsa de én meg ezzel kínzom magam hogy nem tudok hízni.

Annyira idegesít mikor azt mondják lassan el sem bírom a lányomat majd.

2015. júl. 8. 10:23
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg azért piszkálnak hogy nem fogyok elég gyorsan. Hormonprobléma miatt feljött 30 kiló, de már leadtam 23-at, még 7 lenne, hogy visszanyerjem szülés előtt alakomat. De az az utolsó 7 nagyon nehezen megy, tényleg többet szenvedel vele mint az előtte lévő 20-al.

Azért gyerek mellett étkezésre figyelni, mozogni meg stb... nem könnyű, úgy örülnék ha egyszer valaki biztatna, hogy de sokat leadtál már, hajrá, nincs messze a vége. (Mondjuk azt hozzá teszem, hogy a régi ruháim már mind rám jönnek, azért nem csak háj van rajtam, lett bőven izom is ami előtte nem volt.)

2015. júl. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
26%

Legalább magadnak valld be, hogy nem eszel rendesen/ túl sokat futkosol a gyerek után vagy túl sok a stressz!

Aktív életmód mellett a te paramétereid mellett 2400-2500 kcal is kellhet (tartósan), ahhoz hogy hízz!


Mondom ezt úgy, hogy sok-sok éven keresztül hasonlóan vékony voltam, és én is azt hittem, hogy lehetetlen hízni. De a sok-sok bántás és az, hogy én is akartam a hízást (nem csak panaszkodtam), megtanított arra, hogy miből mit és mennyit kell, hogy normál súlyt tartsak.

2015. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló te aztán tudod hogy mennyit eszek..

Van hogy este fél 11-kor még eszek,és nem keveset. Férjem is sokszor mondja hogy már többet eszek lassan mint ő.

2015. júl. 8. 10:42
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem csak panaszkodom hogy hízni akarok hanem igenis teszek érte.
2015. júl. 8. 10:44
 7/25 anonim ***** válasza:
17%

A "nem keveset" nem egzakt mennyiség. Majd ha grammpontos mérleggel minden bevitt ételt legalább egy hónapig vezetsz és minden nap tartod a tömegnövelő étrend által előírt kalória-, fehérje-, szénhidrát-, zsírmennyiséget ÉS ennek ellenére sem hízol, akkor beszélj!


Addig csak (nagyon ismerős) üres picsogás!

2015. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Te nagyon okos vagy.. Üres picsogàs.. Pfff

Tudod te hány orvosnál voltam már? Dietetikustol kezdve mindenhol. Minden orvos azt mondta genetikailag ilyen vagyok. Anyukám kb.40 éves koráig 46 kg volt. Apukám se nagy darab.

2015. júl. 8. 10:53
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj ezen. Én jóval magasabb vagyok nálad (167 cm), de amíg szoptattam a lányomat, nem tudtam 53 kiló fölé menni. A magasságomhoz nem tűnik olyan kevésnek ez a szám, de csontos, izomos alkatom van, így 55 kiló alatt kb. úgy nézek ki, mint egy afrikai éhező. Pedig enm hazudok, naponta megettem egy 300 grammos Milkát a rendes kaja mellett, plusz 1-1,5 liter cukros kólát ittem. Eredmény: még több tejem lett, és még kevesebbet mutatott a mérleg. Nem tudom, hogy sikerüt ez! A csípőbőségem a terhesség alatti 92 cm-ről lecsökkent 85 cm-re (pedig nőni kellett volna állítólag, mivel szültem).

Miután a lányom nem szopizott napi 8-szor, kezdtem lassan visszahízni a terhesség előtti 57 kilómra, és amikor ismét annyi lettem, akkor tudtam újra teherbe esni. Ne aggódj, szerintem ahogy nő a gyerek, és több időd lesz pihenni, meg kevesebb tejed lesz, te is össze fogod magad szedni.

Én pl. annyira nem bántam a vékonyságot, jól állt. El is engedtem a fülem mellett a sok piszkálódást, mert a legtöbbet csak irígységből mondták.

2015. júl. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
38%

Anyukám 65 évesen 38 kiló 158-hoz. Ő "se tud hízni", pedig még tápszert is kap és mellé "rengeteg" eszik...


De tudod, hogy meddig igaz ez? Amíg nem én etetem!

3 hétig nálunk volt, rögtön megindult a súlya a normálisan összeállított tömegnövelő étrend hatására, majd hazament és már megint ugyanannyi.


De ha neked könnyebb így, hogy a genetikára fogod...

2015. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!