Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hónapos babám elkapott...

21 hónapos babám elkapott valami hányással hasmenéssel járó vírust. Semmit szilárdabb ételt nem fogad el. Meddig bírja csak tápszerrel? Egy vírusfertőzés mennyi idő alatt múlik el?

Figyelt kérdés
Ma reggel kezdett hányni és 1x délelőtt volt híg zöld széklete.Kapott szurit és délután már nem hányt és széklete is csak 1x volt este, de az is nagyon híg és tiszta nyálka.Viszont ma még csak 4,5dl tápszert ivott és valamennyi kis vizet.Ez benne is maradt.
2010. márc. 4. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg,hogy igyon.Mindegy,hogy mit csak jó sokat.A szilárd étel ilyenkor nem olyan fontos,ha a tápszert elfogadja az nagyon jó.Majd,ha éhes lesz kérni fogja,az ételt.Jobbulást!
2010. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat!Nagyon keveslem a kb.fél liter folyadékot amit ma megivott bár ha nem beteg sem iszik 6dl-nél többet egy nap.De legalább ez már bennemaradt!Remélem éjszaka sem hánnya ki.Mégegyszer köszi!
2010. márc. 4. 20:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak. A lényeg a folyadék még ha a tápszert sem hajlandó elfogadni.

Kislányom egyszer 4 napig volt ilyen vírusban inni ivott teát cukor nélkül 1 egész nap de semmi mást. Második naptól már 3x elfogadta a tápszert.

ne aggódj ez normális állapot ilyenkor. Ha másképp lenne azt az orvos is mondta volna. Figyeld, hogy van-e láza és ha van vidd vissza a dokihoz.

Nem kaptatok kúpot hányás ellen?

A szuritól valószinüleg egyre jobban lesz és ritkul a hányás, hasmenés.

2010. márc. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezzel kínlódtunk a múlt héten. Kislányom 3 napig napi egyszer hányt, és hasmenése volt. Csak tápszert és gyümölcsöt fogadott el, valamint, szerencsére, rengeteget ivott. A 4. napon már nem volt hasmenése, egyszer sem hányt, és elkezdett eszegetni. Az 5., de inkább a 6. napra rendeződött minden, úgy értem, tért vissza minden a normál kerékvágásba.
2010. márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Amitől tartottam bejött.Most hányt 1-kor.Adtam neki daedalonetta kúpot ami 2.próbálkozásra benn is maradt.Be is lázasodott arra meg adtam Nurofen szirupot és most egy órával a hányás után ivott egy pici tápszert+vizet.Remélem gyorsan kikevergőzünk belőle!
2010. márc. 5. 02:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha párod ráér receptért szaladni a dokihoz,irass fel vele elektrolit pótló port.Sajnos a babák nagyon hamar ki tudnak száradni és az nagyon veszélyes.
2010. márc. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

7.13-as válaszolótol szeretném kérdezni ,hogy a dokit nem értük el de a párom a patikában vett egy sodioral nevű port amit 2,5 dl vízben kell feloldani és van benne:Nátrium

Kálium

Klorid

Citrát

Inulin

Erre gondoltál vagy valami hasonlóra?Az van ráírva hogy fokozott folyadékvesztés esetén ,a felborult ásványianyag egyensúlyt normalizálja.

2010. márc. 5. 16:22
 8/11 anonim ***** válasza:
igen erre gondoltam.Remélem jobban van a babó.
2010. márc. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen a hányás és a hasmenés elmúlt de enni szinte semmit nem akar már a tápszert sem.Ő refluxos és eddig sem volt valami jó evő de most...Kész vagyok!Se gyümölcs, se főzelék, se hús, semmi.Totál tanácstalan vagyok.
2010. márc. 8. 08:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nálunk is ez volt napokig azután még, hogy a hányás és hasmenés elmúlt. Napok múlva kezdett csak újra enni rendesen kislányom. Lényeg a lényeg, ha nincs hányás és hasmenés, akkor kiszáradni nem fog. Fontos, hogy folyadékot igyon, vizet, vagy gyümölcslevet. Mi is gyümölcslén éltünk napokig. De már minden rendben. Biztosan a Te babád is pár nap múlva fog újra rendesen enni, csak még kicsit "viseltes" a gyomra. :-)
2010. márc. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!