Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ket honapos babam csak hason...

Ket honapos babam csak hason szeret aludni lehet ebbol baj?

Figyelt kérdés
Most olvastam utana es annyian irjak h nem szabad a bolcsohalal miatt,ez megremiszt! velemenyek,tapasztalt anyukak irjanak !

2015. júl. 17. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Fiam is így aludt pár hetes kora óta és most a lányom is. Jobban szeretnek/szerettek hason aludni. A fiam kisbabának nagyon bukós volt, sokszor jött fel neki anyatej ezért döntöttem úgy, hogy hason altatom. Nem lett semmi baja, mindig ügyesen forgatta a fejét. Jobb így mintha álmában felhányna és visszacsorogna a légcsövébe. Persze eleinte folyamatosan ellenőrizd, hogy nem e fordul az arcára, de nekem egyik gyereknél sem volt ilyen probléma.
2015. júl. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ertem es koszi. gyors valaszt!

Es az nembaj ha lassan veszi a levegot mikozben hason alszik?

2015. júl. 17. 00:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is csak hason aludt. A védőnő engem is nagyon megijesztett, hogy nagyobb a bölcsőhalál esélye.

Onnantól rettegtem elaludni, mert nem volt légzésfigyelőnk. De végül kaptunk kölcsön egyet.

Már 11 hónapos, és a mai napig hason alszik.

Van légzésfegyelőtök?

2015. júl. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Háromból kettő gyerekem aludt hason újszülött koruktól, légzésfigyelő nélkül. A kórházban is hason altatták őket, védőnő is azt mondta nyugodtan aludjon hason, sőt a szülésfelkészítő előadáson a gyerekorvos is hosszan beszélt arról, miért jobb hason altatni.

Valóban a statisztika szerint a bölcsőhalál valamivel nagyobb százalékban fordul elő hason altatott babáknál, de azt mondják, nem azért mert nem kap levegőt, hanem mert könnyebben túlmelegszik a baba. De ugyanennyire veszélyes például a túlöltöztetés.

Ha csak hason szeret a babád aludni, akkor altasd hason (persze párna nélkül). Ha nyugtalan vagy emiatt, akkor szerezz be egy légzésfigyelőt.

2015. júl. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wiky93 ***** válasza:

Jajj.... :)

Lányom pár napos kora óta hason alszik!!!!! (7hónapos) Sokkal jobbakat aludt így, soha nem fájt a hasa, pár napos kora óta sokáig tartotta a fejét..(míg ezt 2hónapos babára írták) hamar kezdte a mellkasát is felemelni. Nem lett semmi baja! Hidd el jobb is ha hason fekszenek a babák, erősebbek, előbb emelik a fejüket mint a hanyattfekvők.. Mai napig hason altatom, bár már nem úgy alszik ahogy én akarom (5hós kora óta forog és azóta hanyatt, hason, oldalt mindenhogy alszik)

Tehát nyugi..ne mással foglalkozz..had aludjon úgy ahogy akar..

2015. júl. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!