Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokás még "gumibugyit" adni...

Szokás még "gumibugyit" adni az újszülöttre?

Figyelt kérdés
Második babámat várom, az első már 11 éves lesz. Őt egy vidéki kórházban szültem és automatikusan így pelusozták be, illeteve így tanítottak pelenkázni : eldobható pelus, rajta rendes tetra pelus, ezt átkötötték azzal régi fajta gumis-kötős akármivel. Szegénynek szét voltak teljesen feszítve a kis lábai, de mondták, hogy ezt így kell az első hetekben, hogy ne legyen csípőficamos a gyerek. Az idősebb rokonok is ezt szajkózták, így talán 4-6 hetes koráig így pelenkáztam én is. Most, hogy megint babát várok, bújom a netet, rengeteg mindenről olvastam már, de fél szóval sem említik sehol, hogy így kellene pelenkázni az első hetekben a babát. Jól gondolom, hogy ez mára teljesen kiment a divatból és elhagyhatom ezt a szokást?
2015. júl. 17. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Én már ilyet nem is láttam. Már a kórházban is sima eldobható pelenkát adtak rá. Ha fennáll a veszélye a csípőficamnak, akkor úgyis elmondják, mi a teendő. Szűrik őket csípőficamra még a szülészeten.
2015. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy sima eldobható pelenka vagy mosható. Nem kell rá semmi. Ha baj van a csipőjevel akkor a 4hetes szűrésen kiderül (ha nagy a baj akkor már a kórházban a szülés után) és kap speciális terpesz-pelenkát.
2015. júl. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most született a családban kisgyerek, egy hete. Szó nem volt ilyesmiről.
2015. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor jól gondoltam. Nálunk nem volt alapból gond, minden kismamát így tanítottak a csecsemősok, 10 éve ott akkor még bevett gyakorlat vont megelőzés jelleggel, már emlékszem, hogy épp a 4 hetes uh-ig kellett és ott mondta az orvos, hogy nem lesz baj a csípővel, már elég a sima pelus.
2015. júl. 17. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem szokás.

És az én fiamnak kötött volt a csípője, mikor vittük az uh-ra, akkor javasolták, hogy egy ideig tegyünk textilpelust a lábai közé, de nem kellett 3 rétegbe bepelenkázni és születéskor is csak sima eldobható pelus volt rajta és a többi babán is, illetve akinek nem szükséges, mert minden rendben van a csípőjével, annak abszolút semmilyen plusz dolog nem kell.

2015. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nincs szükség ilyenre, nekünk a 6 hetes csípőszűréskor javasolta az ortopéd orvosunk, hogy terpeszbetétes pelenkát is használjak (a sima eldobhatóra kellett ráhúzni), mert volt egy kis kattogás a csípőjénél, a 3 hónapos kontrollon azonban minden rendben volt már.
2015. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Régen azért volt hogy megelőzzék a terpeszpelust.De szerintem elég ha hason altatod akkor is szépen feszül a csípő.Nekünk csak ennyit javasolt a gyermekorvos.De ezt is sztem azért mert volt a családban terpeszpelusos.
2015. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld!
2015. júl. 17. 23:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Sima eldobható pelust kértek a kórházba mi pamperst vettünk, de aztán átálltunk egy olcsóbbra LIDL-be ami kapható is ugyanúgy jó volt. néhány hetesen kapott a fiam terpeszbetétes pelenkát, ezt az eldobhatósra adtam rá, ez valami műanyagos vagy gumis anyag volt ami terpeszben tartotta a lábát, középen valami keményebb anyag hogy ne tudja bezárni a lábait, ezt hordta néhány hétig. De ez azért kellett mert orthopédián ezt mondták, hogy a csípőjével van valami és kell. Aztán ez megszűnt és sima pelus ment tovább.
2015. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!