Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hós a kisfiam, eddig...

5 és fél hós a kisfiam, eddig csak anyatejet kapott. Ma adtam délelőtti etetés helyett almalevet (40ml). Cumisüvegből egy húzásra megitta. Nem volt egyszerre sok? Utána adjak még neki anyatejet?

Figyelt kérdés
Ti hogy kezdtétek a hozzátáplálást? Még bőven van anyatejem, szerintetek elkezdjem a hozzátáplálást? Nem akarom, hogy begyulladjon a mellem az elején is sokat kínlódtam vele.
2010. márc. 5. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én pár kanállal adtam neki először, mert meg akartam figyelni, hogy nm okoz-e hasfájást vagy gyomorsavat. Cumisüvegből még nem próbáltam,de ha a babád jóízűen megitta, akkor szerintem nyugodtan adj neki.
2010. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Az etetést azért nem váltanám ki vele.Inkább két etetés között adnék neki.
2010. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább 2 kaja között add. Én kanállal adtam és először csak 2-3 kanállal.
2010. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 5. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a hozzátáplálás célja hogy szép folyamatosan kiváltsuk a szoptatásokat. Szerintem egy egy szoptatás előtt kell kostoltatni és utána szoptatni, így napról napra egyre többet eszik majd az "újdonságból" és ennek megfelelően ciciből egyre kevesebbet fog enni, az adott etetésnél.Tehát pl. először az ebédidőben lévő szoptatás előtt egy kis almalé majd a többi még tej...

Legalábbis én eddig csak így hallottam, olvastam, és így is fogom csinálni!

2010. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elöször 2 szopi között "kell" kóstoltatni,majd ha már a gyümölcs-zöldségpüréböl megeszik egy nagyobb adagot,akkor lehet kajaidöben adni,szopi elött v után,attól függ,ki milyen hamar akarja elválasztani. Ha el akarod választani,kiváltani szopit,akkor szopi elött adj fözit. Ha rábizod az elválasztódást,akkor szoptasd meg és utána adj szilárdat.
2010. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így kezdtem-gyümölcslével.Az Én babám is benyomott kb 70ml elsöre és semmi baja nem lett se hasfájás se székrekedés,engem is lehurrogtak hogy elsöre csak keveset.Én kanállal adnám a helyedben hogy azt szokja meg.Mi már a gyümölcspépeknél tartunk és bevág majdnem egy egész üveggel,utánna szopizik még eggyet.Lassan jöhetnek a zöldséges kaják.6és fél hós a babám
2010. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!