Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás és cumisüvegből...

Szoptatás és cumisüvegből való etetés működhet párhuzamosan egy 1 hós babánál?

Figyelt kérdés

5 hetes a kislányom és az első héttől kezdve kellett pótlást adnom neki tápszert ill. ha van lefejt tejet cumisüvegből. (Volt egy komoly mellgyulladásom és nem tudtam szoptatni, ezért muszály volt pótolni.)

Szóval eddig úgy néz ki nálunk működik a kettő párhuzamosan. Mindig szopttatok elsőnek, van hogy 1-1,5 órán keresztül és ha ezután is éhes marad jön a cumisüveg.

Nem mondhatnám, hogy a szopizási kedve kisebb, csak sokszor bealszik és nem szív ki annyit, hogy jól is lakjon.

Másoknál is tud ez így működni? Mik a tapasztalatok?

Köszi a válaszokat!


2010. jún. 2. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy általában ez nem sokáig működik így, de persze van ellenpélda! Ismerek olyat, akinek ez így ment a baba fél éves koráig, aztán a tápszert el is lehetett hagyni, de tény, hogy ez nagyon ritka. Drukk :)


(mellgyulladásnál nem szoptatni?! nekem a szoptatástól múlt el... )

2010. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A mellgyulladásnál a lázas időszakokra gondoltam, nekem több napig volt lázam, volt, hogy egész éjjel, 40 fok fölé is felment, korházban is voltam. Tehát több etetés is kimaradt a láz miatt! Ráadásul a gyulladt mellemből utánna meg genny jött ki jó pár napig, amit megint csak nem adhattam a babámnak, a másik mellemben meg nem volt elegendő tej.
2010. jún. 2. 17:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Értem. A genny az gáz :(
2010. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szegény, ez elég fájdalmas lehetett!!!

Nekünk nem volt gond a párhuzamos etetéssel, 6 hetes korától 6 hónapig tudtam így szoptatni a kisfiam. Akkor csak azért hagytuk abba, mert nagyon lecsökkent a tej mennyisége pár napon belül és ő sem fogadta már el.

Nekem úgy sikerült ennyi ideig megtartani, hogy szoptatás után a maradék tejet mindig kipumpáltam és rengeteg szoptatós teát ittam.

2010. jún. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is mindenki azt mondta, hogy nem fog működni, a baba nem akar majd szopizni, de mint az előző kedves válaszoló is, ezek szerint én is a kivételek közé tartozom. Most 6 hónapos a babám, és most hagytuk abba a szopit, eddig párhuzamosan ment a dolog, sőt inkább a cumisüveg nem tetszett, és folyton szopizni szerett volna. Úgy sajnáltam szegényt :-(((
2010. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sem okoz semmi gondot a cumisüveg, plusz még játszócumit is használunk. Úgy tűnik akkor mi is szerencsések vagyunk. Vegyél olyan cumit, amiből nehezen jön a tej, vagy a tápi. Mi egy nap csak egyszer cumisüvegezünk, fürdés után, de előtte is rárakom a cicire és úgy jön a cumisüveg, kell hogy a cicid is megkapja az ingert, különben apadni fog a tejmennyiséged.
2010. jún. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint nem is olyan ritka, hogy ez a két dolog tud egyszerre működni! Remélem nálunk is fog, eddig semmi gond!
2010. jún. 3. 10:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt gond 9 hónapos koráig szopizot a fiam.Sajnos most a kislányomnál is ezt kell alkalmaznom.Bízom benne olyan ügyes lesz mint a bátya!:)Most 3 hónapos
2010. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!