Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 35+6 hétre született a fiam....

35+6 hétre született a fiam. Tényleg ennyire óvnom kell mindentől?

Figyelt kérdés

az első fél órában semmi baj nem volt, aztán leesett a cukra és vitték a korára. ott légzéstámogatást kapott amitől ptx e lett. 11 napot voltunk a korán ebből 2 napot lélegeztetőn.

már 2 hónapos a baba de alig akarják kiengedni a levegőre, azt mondják ne menjünk sehová, se vásárolni, se rokonokhoz. a nagyobb fiúnk megérti hogy most a kicsi az első, de szeretném elvinni őt strandra kicsit kimozdulni, mégis csak nyár van, és szünet.

akinek ilyen korban született a babája, ők mikor mentek ilyen helyekre, mire kell figyelnem. és lenne valaki aki beszélgetne velem erről?


2015. júl. 24. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen hőségben időre született újszülöttet sem vinnék ki. A hőháztartásuk még nagyon instabil, nagyon gyorsan ki tudnak hűlni, vagy túlmelegedni. A túlmelegedés pedig károsodásokat is okozhat.

Én nem kockáztatnék, inkább megvárnám, hogy erősödjön.


Ha a nagyobbat mindenképp vinni akarod, akkor a kicsit bízd rá valakire addig - vagy fordítva, vigye el más a nagyobbat strandra.

2015. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ilyen melegben nem is viszem ki, de este sem örül neki az orvos. strandra igen most úgy megyünk el egykis időre hogy más vigyázz a picire. de már most rosszul érzem magam miatta. és lelkileg ezt hogy lehet feldolgozni?
2015. júl. 24. 11:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia,

A mi kislányunk a 30. hétre született, 3 hétig voltunk az intenzíven 1 hét "hízlalda". Kb 2 hétig nem lehetett kimennünk, utána pedig 17-18 óra után tettünk nagyobb sétát. Persze nálunk nem volt nagyobb tesó, így nem volt probléma.

2015. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem lehet megoldani, hogy csak apuka menjen strandra a nagyobbal?

cserébe meg délután együtt rajzoltok, vagy valami, a baba nélkül -akire addig vigyázz valaki a másik szobában, nem tudom.

strandra biztosan nem vinném, de mondjuk az én véleményem szerint egy esti babakocsis 10 perces sétától semmi baja nem lesz, ha már jobb az idő.

az én ikreim időre jöttek, de a kisebb súly miatt az egyiküknél szintén pár hétig nem ajánlották, hogy kimenjünk, de persze más a téma, hiszem nincs nagyobb gyerek.

2015. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az èn babám is pont 35+6 hétre született. Semmi gond nem volt és nem is volt semmi különös teendő vele. Kiviheted, de 29 fok fölött tényleg ne vidd ki,nem bírják ezt a meleget ök és ahogy írtàk a hőháztartásuk sem tökéletes még.
2015. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én még a 3 évest se viszem ki ilyen időben, csak 18 óra után. Viszont strandra eljárunk, de oda biztos nem vinném a helyedbe a picit.
2015. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
egész nap a lakásban vagyunk, nem viszem őket ki. én az esti sétákra gondoltam hogy azt sem díjazzák. strandra meg csak mi megyünk, picur marad.de ettől nem vagyok rossz anya ugye?
2015. júl. 24. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:
nem vagy rossz anya, de a szoptatásban nem zavar ez be pl.? apa nem tudja elvinni egyedül? mama, papa?
2015. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

sajnos már nincs tejem, amúgy eddig fejtem. szüleim dolgoznak ( bár most szombaton anyukám vigyáz a babára). férjem szüleire nem bíznám, mivel a sajt gyerekeit sem ő nevelte.

sajnos az a tipusu ember vagyok aki nem kér segítséget, eddig sem nagyon kértem, mindet szeretek magam megoldani.

de köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 24. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!