Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos baba mivel játszik,...

14 hónapos baba mivel játszik, illetve mit tudhat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 14 hónapos látszólag sok mindent ért,bár néha úgy érzem semmit :)!Csak a labdát gurítja,dibja,kisautókkat tologatja illetve mindent aminek kereke van.Ha kapaszkodik ügyesen lépeget,de csak akkor ha mondjuk falba szekrénybe kapaszkodik.Ha a kezemet fogja nem tesz egy lépést sem.Próbáltam rávenni az önnálló evésre(kézzel)de csak " disznózik" az étellel,a kanalat eldobja(egyébként a kiflit szépen elnyammogja)Próbáltam építökockázni de csak eldobja,illetve lerombolja amit építek...a rúdra húzható karikákat szintén csak dobállja,sehogy sem tudom rávennihogy rátegye.Kezdek aggódni,hogy ez így normális -e,illetve, hogy hogyan tudnám fejleszteni.Beszélni is csak pár szót mond,azt is csak mi értjük.Amúgy elég nagy baba 12,5 kg 83 cm...nem tudom ez számít-e.Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 25. 19:12
 1/8 anonim válasza:
Próbáltátok már a rajzolótáblát? Azzal jól elszoktak szórakozni a kisgyerekek:)
2015. júl. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fiam 16 hónaposan indult el, most már 19 hónapos, még nem eszik egyedül kanállal, annak idején lányom se, kézzel eszik inkább. Őt minden mennyiségben érdeklik az autók, menni, felfedezni a világot, ki-bepakol mindenhonnan. Nem kell őket külön fejleszteni, ezzel tanulnak, persze azt meg kell tanítani, hogy mi a veszélyes. Mi falun élünk, nagy udvarral. rengeteget vagyunk levegőn, ha nincs nagyon meleg, állatokkal ismerkedik, köveket szed, labdázunk, hintázunk, homokozunk, most hőségben imád a medencében lenni. Építőkockákat max 2 rak egybe, meg főként rágja, soha nem kötötték le az ilyen dolgok. Tudom neked ajánlani Deákné B. Katalin Anya taníts engem c. könyvét, rengetek jó ötletet találsz benne. Netről is letölthető pdf-ben.
2015. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni, a kisfiúk lassabban érnek meg. A kislányom most lett 15 hónapos. Nem sok minden köti le. A labda neki is nagy kedvenc, szereti a formabedobóst. Jobban lekötik az általam használt dolgok pl: lábas, pohár, az apja szerszámai, a locsolókanna stb. Azért 14 hónaposan ne várd, hogy majd kanállal fog enni magától. Nekem is összeturkálja a kaját. Kb ugyanazt csinálja a kisfiad, mint a lányom. Nem kell siettetni és pánikolni. Beszélni is pár szót mond a lányom pl: baba, mama, papa, nyanya, papó. Az állatokat az általuk kiadott hangon hívja: vava hápháp. Szerintem túl sokat vársz a fiadtól. Még csak 14 hónapos.
2015. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ és az ötleteket!Igazából a gyerekorvos mondta,hogy ezeket már illene tudnia...Meg sógornöm kisfia is elörrébb van.Persze tudom ahány gyerek annyi féle,csak elbizonytalanított picit.
2015. júl. 25. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad neki keseredni. A kislányom 6.5 fél hónaposan már állt és 10 hónaposan elindult. Az orvos engem azért cseszegetett, hogy ez már túl gyors. Kérdezte tőlem, hogy akkor kössem le szerinte vagy mi a megoldás. A leírtak alapján szerintem semmi probléma nincs (bár nem vagyok orvos). Öcsém pl nagyon jó példa. Nehezen tanult meg ülni, járni, későn kezdett el beszélni. Születésekor komplikációk voltak és az idegorvos azt mondta, hogy hagyják ott, mert nem érdemes vele vesződni. Na ehhez képest sportol mióta az eszét tudja, az egyetemen 4.5 felett van az átlaga. Vidd minél többet ki a szabadba. A legjobban ott fejlődnek. Az unoköcsém pl 3 éves koráig nem beszélt. Aztán egyik napról a másikra elkezdett és azóta be sem áll a szája.
2015. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs, ne aggódj :) Az én kisfiam 16 hónapos. Az étellel csak játszik ha nem falatonként kapja meg (dobálja, széttrancsírozza), a játékoknál is még csak szétszed, nem összerak. A járásban előrébb jár (12 hónaposan indult el). Viszont a tesóm kislánya, aki ennyi idősen már önállóan evett (azért nem kanállal, csak kézzel), csak 17 hónaposan tette meg az első lépéseket. Ez van, a babák nagyon eltérő ütemben fejlődnek. A dokinál meg csak bólogassál és kész. Ne stresszeld magad miatta, inkább figyeld örömmel,h fejlődik, okosodik a kicsi minden nap az ő saját ütemében.
2015. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a fiam szintén 14 honapos. o épitokockázik torn«ot épit rendszerint, enni már kanállal eszik, igaz nem minden falat kerul a szájába, pohárbol iszik..a játék répákat edénybe rakja és imitálja, hogy foz. a cipojét leveszi, felveszi. állatkirakozik, és a mostani kedvenc dolga egy olyan játék, ahova golyokat kell bedobálni, amik leesnek és kulonbozo szinu, számu cipokbe esnek le, ezeket kell megkeresni. ha megtalálja akkor nagyon buszke magára. egy évesen indult el. beszélni szerintem késobb fog, mivel kétnyelvu a család..o állitolag elorébb van, mint a vele egykoruk. egyébként én sose probáltam rávenni semmire, o mindig, mindent egyedul akar csinálni. szerintem nincs miért aggodnod.
2015. júl. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező miujsag veletek?
2023. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!