Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nagyobb a kockázata a...

Miért nagyobb a kockázata a bölcsőhalálnak, ha a baba a hasán alszik?

Figyelt kérdés
Olyan jókat alszik a hasán a babám,de most olvastam egy cikket, amiben azt írják, hogy így duplájára nő a bölcsőhalál kockázata.De nem értem miért.
2010. márc. 6. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert a hátán keresztül nem tudja úgy szabályozni a testhőjét,mint a hasán át.(mivel a máj a test legmelegebb szerve)
2010. márc. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na így már világos.Akkor visszaszoktatom az oldalfekvésre.Köszi a választ!
2010. márc. 6. 18:36
 3/9 anonim ***** válasza:
hason feküdve nehezebb lélegezni
2010. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mert, ha a baba nem fordítja oldalra a fejét akkor egy idő után nem kap levegőt, mert belenyomhatja az orrát a fekvőfelületbe!

De ezen kívül az én kislányom mindig is hason alvó, a hátán nem is tud aludni!

Üdv egy 21 hónapos kislány anyukája aki 32 hetes kismama is.

2010. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam róla, hogy ezt nem tudják. Csak a statisztikából látszik, hogy akik bölcsőhalálban haltak meg, nagy részük hason aludt. Itt ugyanis nem megfulladásról van szól, hogy pl belenyomja a párnába a fejét és nem kap levegőt, hanem egyszercsak valamiért nem vesznek levegőt. Nem tudják az orvosok sem a pontos okát.

Egyébként az enyém is hason alszik (most már oldalt is) de amikor nagyon pici volt, csak hason tudott aludni. Van légzésfigyelőnk.

2010. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam valahol, hogy túl mélyen be tudnak ilyenkor aludni.Jobb, ha a felszínes alvás közelében vannak (háton, vagy oldalt alvás jó erre).Állítólag akkor még okosabbak is lesznek:)
2010. márc. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ahogy az utolsó válaszoló írta.
2010. márc. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő okokról hallottam én is.

Bár nekem a szülésznőm is azt mondta, hogy többnyire azokat a babákat érte halál, akiknek volt valamilyen fizikai elváltozásuk, nem voltak teljesen egészségesek.


Egyébként a test úgy működik, hogy ha veszélyt érzékel, megemelkedik a szükségességi szint, akkor mindent megtesz, hogy túléljen.

Úgyhogy, ha a baba nem kapna levelőt próbálna szólni vagy felemelné a fejét és elfordulna, szerintem.


Én is rakram hasra a kisfiamat 4 naposan (nem aludni, mert az annyira nem szerette) és mozgolódott és mikor az orrát nyomra az ágy, akkor elfordította felemelte és lefordította a fejét.

2010. márc. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

talán a túlmelegedéstől, ahogy már valaki írta.

az én kisfiam is csak hason tud jól aludni, 6 hónapos.

párszor elaludt játék közben háton is, de 10 percnél tovább sosem tartott...

2010. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!