Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kaphat e 16 hós gyerek bolti...

Kaphat e 16 hós gyerek bolti tejet?

Figyelt kérdés
2015. júl. 29. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért ne kaphatna? A legújabb divat szerint is egyéves kortól kaphatnak tejet.
2015. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
persze. 1 éves korától ihat. 2,8-ast vagy 3,5-öst.Mi 2,8-ast iszunk,
2015. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. júl. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ok köszi!
2015. júl. 29. 09:43
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Én nem adtam.

22 hósan vezettem be a tejet.

A "mai divat" szerint, szóval manapság az az ajánlás, hogy 2-3 éves kora körül vezessük be a tejet.

Ettől függetlenül sokan adnak 1 éves kortól (barátnőm is).

2015. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Kedves kérdező, nyugodtan adhatsz neki.

1 éves korban már mind a gyomor, mind az emésztő szervrendszere a babáknak fejlett annyira, hogy lehessen nekik tejet adni. 1 éves kor előtt viszont nem, ezért nem lehet adni.

A mai ajánlás pedig megnyugodhat mindenki, azért van, hogy 3 éves korig nehogy adjon a szülő tejet, hogy a tápszer és tejital gyártók is megéljenek valamiből.:)

2015. júl. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, kösz a lepontozást.

Akkor is ezt mondják manapság.

2 éves státuszon mondtam a védőnőnek, hogy napi kb 4 dl (házi)tejet iszik a fiam, és húzta a száját, hogy lehet sok neki, mert a veséjét megterheli.

Persze a bolti tej más, ettől még ezt mondják.

Írtam is, hogy sokan adnak 1 éves kortól, és azt hiszem azt nem írtam, hogy NE ADJON 16 hósnak tejet...

A kérdező dönti el.

2015. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, a hivatalos ajánlás 1 éves kor (bár van aki 3 éves kor után ad csak). Én is 1 éves korukban adtam először gyerekeimnek, de legnagyobb lányomnak bő másfél éves koráig fájt a hasa tőle, ha forralatlanul kapta. Így - bár a bolti tej elvileg hőkezelt - a kicsiknek is először forralva adtam.
2015. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod tényleg azzal van itt a gond, hogy ez csupán a tápszer és tejital gyártó cégekről szól.

Gondolj csak bele, hogy 2-3 éves korban mennyi mindent adsz a gyerekednek, amit te is eszel és nekem ne mondja senki, hogy azok nem lehetnének éppenséggel valami miatt nem megfelelőek a gyerekek számára. Ott van pl. a liszt. Miért csak a tejérzékenységről beszélnek? Miért csak azt szajkózzák annyira? Akkor ezzel az erővel lisztes dolgot sem kéne adni a gyerekeknek 3 éves korig, mert mi van, ha? Mert ugye lisztérzékenység is létezik.

Én mindent a hozzátáplálásnál amúgy betartottam, beszéltem is az orvossal, védőnővel egyaránt és egyik sem mondta, hogy ne adhatnám 1 éves kortól a tejet. És amúgy is azt gondolom, hogy ha az ember fokozatosan vezeti be a tejet, odafigyel közben a gyerekre, hogy jelentkezik-e valami gond, akkor nem gondolnám, hogy bármi is előfordulna. Tejérzékenység, tejallergia pedig bármikor kialakulhat, akár felnőttkorban is, úgyhogy ha észlelsz valamit, ami azzal hozható összefüggésbe, akkor úgyis abbahagyod, nem?

2015. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nyugodtan lehet adni, én is adok., egy éves kora óta
2015. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!