Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyerek után egyedülálló...

Egy gyerek után egyedülálló anya milyen támogatást kaphat?

Figyelt kérdés

milyen támogatásra vagyok jogosult? mekkora a támogatások összege, egy hónapra kb. mennyire jön ki?

Sajnos nem volt munkám mikor a pici megfogant, és a párommal szakítottunk.

Most itt vagyok 5 hónapos terhesen és nem tudom mit csináljak hova menyjek.

Megbeszéltük tartásdíjat fog fizetni nem akarjuk a bíróságot bevonni.

Köszönöm a válaszokat!

26/N


2012. jan. 16. 01:02
 1/7 Kerria ***** válasza:

Ha nem volt munkád, akkor sajnos nagyon kevés az amit kaphatsz.


Minden alanyi jogon járó támogatást megigényelhetsz:

- családi pótlék mindenképpen jár (talán 13.700.-/hó, de úgy tudom igazolni kell, hogy egyedül neveled)

[link]

- egyszeri anyasági támogatásra is jogosult vagy ( talán 85.500.-/ szülés)

[link]

- gyermekgondozási segélyre is jogosult vagy (szerintem, ezt nem tudom mennyi, de az ellátás összegéből nyugdíjjárulék, illetve magán-nyugdíjpénztári tagdíj kerül levonásra.)

[link]


Szerintem ezeket kaphatod, de részletesebb, és megbízható adatok miatt keresd a Magyar Államkincstár honlapján a családtámogatásokat. Párat belinkeltem, de el nem olvastam most, így lehet nem pontosak az adatok!

Innen pontosabban értesülhetsz:

[link]


Remélem tudtam valamit segíteni!

2012. jan. 16. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kíváncsicska ***** válasza:

Szia!

Ha a terhességet megelőző 2 évben nincs meg a 365 nap biztosított napod (munkanélküli is beleszámít) akkor nem vagy jogosult terhességi gyermekágyi segélyre.Az a béred 60%-a.180 biztosított napnak kell meglennie a gyesnek a terhességet megelőző évben (mindíg a terhesség évét és az azt megelőző évet és két évet nézik).Annak az összegét nem tudom.Családi pótlék ami emelt de max 2000Ft-tal több mint az alap és az 12200Ft.

Ha jól emlékszem akkor ezek az adatok.De menj be a TB-be és érdeklődj ott.Nekem is ott mondták meg.Ahol én lakom nagyon segítőkészek voltak és ők pontosabb adatokkal tudnak szolgálni.

2012. jan. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 haramia ***** válasza:

szia

én egyedül nevelem a kisfiam (6hónapos), ha nem volt munkád, és nincs meg a 365 biztosított nap a szülést megelőző két évben, akkor:

-családi pótlék (emelt, mert egyedül neveled)

-egyszeri anyasági

-gyes


+ amit az apukával megbeszéltetek gyerektartás

2012. jan. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de havi kb 40e ftot fogsz kapni. Az egyszeri anyagási az nem volt 60e ft amit kaptam (4 hónapja szültem).

A 40 az a családi és a gyesből fog összetevődni.

nem tudom emeltként mennyi, de nem olyan számottevően több. Én együtt 37-et kapok kb. De nálunk velünk él apa, meg ő dolgozik.

Ha van lehetőséged és fiatal vagy és államilag támogatottan be tudsz kerülni felsőoktatásba ahol tanulmányi ösztöndíjat kaphatsz akkor érdemes lenne. Mivel tárgyat felvehetsz amennyi kényelmes. Csak tanulnod kell ezerrel. Nálunk nem a pénz miatt tanulok, hanem mert diplomát szeretnék. Apa szerencsére jól keres, viszont én olyan szakon vagyok amivel később jól kereső munkát kaphatok (már megvan a hely) úgy, hogy itthon dolgozok és havonta kell leadnom a munkát. Ehez viszont diploma mellett tudás is kell. Így jól jön a kitűnőm. Havi még 40-50e ft amit így kapok. Ebből mindig valami extracuccot kap a gyerek:) Pl elektromos bölcsőhinta vagy hasonlók. De gondolj bele, hogy mennyit számítana a te helyzetedben ez az összeg...Annyit kapnál mint amennyit a baba után ha közel kitűnőre vizsgázol. Ráadásúl ha beiratkozol akkor ha ezt még szülés után fél éven belül teszed (vagy már előtte is be voltál) akkor fél éven belül igényelhetsz egy egyszeri támogatást (60e ft) amit azért kapsz a sulitól mert fél éven belül szültél. (fősuli vagy egyetem). A tempó azért gyors, mert meg van szabva mennyi kerditű tárgyat kell minimum felvenned, hogy ösztöndíjt kaphass. Ez nem olyan nagyon sok. nekem volt hogy 5 volt hogy 8 tárgyam volt. Ezeket felveheted délutáni tárgyként ha akkor találsz babára vigyázót.Sok sikert!

2012. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Az egyszeri anyasági segély az elmúlt években 64127 Ft (ikreknek: 85500 Ft), mivel az öregségi nyugdíjminimumhoz van kötve, ez évek óta ennyi. Ha nem kaptál ennyit, akkor reklamálj!

[link]

2012. jan. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát már nem nagyon van hova reklamáljak... 126-ot kaptam elsőre 2 havit visszamenőleg, mert mire megjött a tajkártya addig eltelt 2 hét és már hónap utolsó napján érkezett. Így csak a következő hónaptól számított így már visszamenőleges 2 havit kaptam. 37evalamennyit kapok havonta gyes+ családi ezt ha 2x megszorzom az 74 körüli. 126-ból 72 pedig igen csak 52e ft... szeptemberben szültem és novemberben kaptam meg. Nem volt részletezve az összeg csak hogy ennyi az ennyi.azóta minden hónapban 37e ft jön a kincstártól ebből gondolom, hogy ez a gyes + a családi....
2012. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egyébként se fogom 10e ftért verni magamat... pláne nem novemberi történet után...
2012. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!