Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam első születésnapjára...

Kisfiam első születésnapjára nézek ajándékot. Egy ilyennel tényleg tudnia kellene már játszani? Le lenne maradva?

Figyelt kérdés

Ilyeneket dobott ki a google, de az tuti, hogy az én fiam ilyennel még nem tudna játszani.

Így felmerült bennem (pedig eddig nem gondoltam ilyenre), hogy le lenne maradva? Ez tényleg leköt egy egy évest és ki is tudja rakni? :o


2015. júl. 30. 10:20
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]


A link lemaradt :)

2015. júl. 30. 10:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem tudná kirakni? Próbáltátok?

Néha olyanokra képesek a kicsik, hogy az ember csak néz!


De amúgy 1 éves kortól ajánlott játék, ez még nem jelenti, hogy minden 1 éves ki is rakja, viszont játszhat vele, próbálkozhat, nézegetheti, fogdoshatja. Már ez is fejleszti.

Ha ki tudja rakni, nem csoda, de az sem ha nem tudja, hiszen másképp fejlődnek a gyerekek.

Az én lányom nagyon hamar megkedvelte az ilyen jellegű játékokat, míg pl. unokaöcsém nem. Ettől függetlenül mindkét gyerek teljesen értelmes, csak más-más érdekli őket.

2015. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha érdekli, megtanulja. Fiamat szerintem egyáltalán nem kötötte volna le ez.

Dömpert kapott, ami hatalmas ajándék volt, imádta (imádja most 2,5 évesen is).

Meg mindenféle kisebb nagyobb járművet.

2015. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy kapott egy olyat, hogy egy táblán ki van vésve bárány, boci, stb és a kivésett figurát "csak" bele kell tenni a helyére.

Na ez addig köti le, amíg eldobálgatja az állatokat, max a táblára teszi, de ahelyére beforgatni nem tudja, így feltételezem,hogy párosítani pláne nem párosítana és igen, meglepett, hogy ezt már ajánlják egy évesnek....

2015. júl. 30. 10:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én 1 évesem ugyanezt csinálja a hasonló játékokkal, mint a te 1 évesed kérdező. Úgyhogy ha le vannak maradva, akkor együtt vannak lemaradva. Amit egyébként nem hiszek, mivel elég sokat foglalkozok vele és a kincses bödönbe a formákat már szépen bedobálja. Ez még magas neki. Nézi, ahogy én csinálom, viszont ő csak odadobja a helyére, de nem illeszti bele. Szerintem az ajánlás azt jelenti, hogy 1 éves kortól ajánlják, lehet vele játszani, próbálkozni, viszont még nem törvényszerű, hogy tudja is. Először én is megijedtem, hogy nem tudja, biztos le van maradva. :D
2015. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem azt jelenti, hogy már addigra tudnia kell, hanem hogy 1 éves korTÓL való játékok, tehát ennél kornál előbb nem is nagyon érdemes még ilyesmivel próbálkozni, mert még nem érett rá és nem köti le, de nem is képes logikailag összerakni, hogy mit kell vele csinálni és miért.

Ekkortól kb., ha elkezded neki mutogatni, hogy hogyan kell ezeket kirakni, akkor ha érdekli, esetleg elkezdi próbálgatni.

2015. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes megvenni neki, ha nem most, majd fél év múlva fogja kirakni. A fiam 2 évesen 12 db-ot puzzlet kapott, mindenki hülyének nézett, h minek vettem meg, egy hónappal később egyedül kirakta 2 perc alatt. Megveszed, játszik vele, megismeri és megtanulja.
2015. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez piszkosul nem való 1 évesnek! A kisfiam 2 hét múlva lesz 1 éves! 2 hónaposan fordult hasra, 5 hónaposan ült, 7 hónaposan felállt és járt, ezt viszont csak szétrágná!
2015. aug. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!