Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Orrszívótól halálféle...

S. O. S. Orrszívótól halálfélelme van a babának! Segítség?

Figyelt kérdés

5 hós, először taknyos szegény. Az életéért küzd, amikor csinálom, szörnyű ezt átélni. Igazi halálfélelme van...


Hogyan lehet megbarátkoztatni? Segítsetek!!!



2015. júl. 31. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Hát, ez a "rátérdelek, igyekszem gyors lenni" műfaj.

Amúgy mi odaadtuk a műanyag részét neki játszani, így barátkozott vele.

A porszívótól meg előtte se félt. Így is hiszti van, mert lefogjuk. De az is sokat segített, hogy közben mondogattuk, hogy nagyon ügyes vagy, hűűű, de szépen tűröd, stb. Aztán lassanként beletörődött.


Nekem az a póz vált be, hogy terpeszben leültem, a fejét a lábam közé vettem, a lábammal pedig lefogtam a karját (combom alá tettem), a lábára pedig rákulcsoltam a lábamat. Így a combbelsővel finoman rá tudtam szorítani a fejére, hogy ne rángassa, a másik kezemmel pedig az állát rögzítettem. Egy idő után feladják, mert nincs menekülési lehetőség és némi halkuló hisztivel engedik a beavatkozást.

2015. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Halálfelelme????? Egy 5 honaposnak? ???Majd 5-6 évesen talán lehet neki, amikor már felfogja, mi az a halál. Most max fél tőle, meg utálja. Sehogy nem lehet vele megbaratkoztatni. Gyorsan kell csinálni és kesz
2015. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évesem is fél tőle, bár ő már fújja az orrát, nem használjuk. A 10 hós meg hát ja...fél nagyon.

De nem halálfélelme van a babádnak, nyugi. Csak nagyon fél, megrémül.

Én egyik gyerekemet sem tudtam megbarátkoztatni, pedig játszottak vele, a nagyobb porszívózni is szokott.

Nekünk is csak a " gyorsan lefogjuk, aztán kiszívjuk" vált be.

2015. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba retteg tőle, és olyan mintha az életéért küzdene :(. Sajnos ez az a kategória, hogy a szíved szakad meg szegényért, de muszáj ennek ellenére megcsinálnod, mert Te tudod, hogy a középfülgyulladás rosszabb lesz neki.

Nekem most 1 éves a fiam, és úgy, hogy már valamennyire felfogja azt hogy mi történik, és ilyenkor úgy csinálunk mintha apa, anya, a kedvenc plüss állat orrát is kiszívnánk az övé előtt, már csak annyira üvölt, sikít és rugdos közben, hogy csak a mi lépcsőházunk hallja, és nem az egész város, mint eddig. Ha még nagyobb lesz, és el lehet magyarázni neki, akkor van esélyed rá, hogy valamennyire megbarátkozik, de akkor sem fogja szeretni, ezt garantálom.

2015. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik gyerkőcök 4 éves koráig ordított, mint a sakál az orrszívó (a körömvagás, a hajvágás) miatt. Komolyan, mint akit nyúznak. Akkor jött rá, hogy ha hagyja magát hamarabb szabadul.De Ugye muszáj megcsinálni ezeket. 2,5 évesen"elhittem", hogy tud rendesen orrot fújni... jó kis arcüreggyulladás lett belőle. Így még kritikus esetben előkerül az orrszivó. Gyorsan, hatékonyan. Muszáj!!
2015. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... szóval mi nem tudtuk megbarátkoztatni vele, amíg be nem látta hogy ez egy szükséges rossz.
2015. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szia! Bár nem minden babánál jön be de próbáld meg , hogy hagyod egy kicsit barátkozni vele. Had fogja meg, nézegesse, a porszívóval is hagy egy kicsit ismerkedni! Amúgy nem halálfélelme van egyszerűen fél tőle mint minden gyerek. Ezen mindenki átesik és bár az embernek megszakad a szíve ahogy sír és küzd muszáj megcsinálni. Pár nap után hozzászokik és akkor nem lesz olyan szörnyű addig kitartás!
2015. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22 hónapos lányom is retteg tőle. Én is cselesen lefogom, és kb. 30 másodperc alatt kiszívom. Sokszor műbalhé van, de akkor is visít, mintha nyúznám. Ez van. Szerezz rutint a gyors kiszívásban, más ötletem nincs.
2015. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nagyon jól leírták a többiek, a kulcs a gyors és határozott akció.

Amúgy meg leginkább azért ordítanak, mert nagyon utálják, hogy lefogjuk őket, azt meg ugye muszáj.

Azért vigasztaljon az a tudat, hogy van gyerek, aki tényleg megszokja. Az enyémek is üvöltöttek, anyám ki is ment a házból, ha éppen nálunk volt, aztán 1-1,5 éves koruktól már nem kellett lefogni őket, ölben ülve szívtuk az orrukat.

2015. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%

Halálfélelem??? Az életéért küzd? Egy 5 hónapos? Na ne nevetess....

Az én fiamnak semmi baja nem volt az orrszívóval, mert ÉN IS NYUGODT MARADTAM! Soha nem is fogtam le, amikor már tudott fogni, magának tartotta, és nyomta a gombot.

A gyerekek rettentően cselesek, kiváló radarjaikkal azonnal átveszik a szülő lelkiállapotát. Végtelen nyugalommal meg kell neki mutatni az orrszívót, a porszívót is, hagy játsszon vele, hagy kapcsolja be, hagy tartsa magának.

Ja, és aki szerint egy 2,5 éves ki tudja fújni, az sajnos téved, vagy még nem volt komolyabb náthája. Az én öt éves fiamnál hittem először, hogy képes kifújni RENDESEN, és meg is lett az eredménye, mert két hét komoly arcüreggyulladása lett. Akkor mondta az orvos, hogy kb. kisiskolás korban képesek kifújni maradéktalanul a gyerekek.

2015. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!