Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 14 éves lányomnak halálfélelme...

14 éves lányomnak halálfélelme van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem mer aludni, vagy ha végre ráveszi magát, akkor is csak úgy, ha van valami háttérzaj, akár tv, akár zene, akár csak ha teszünk-veszünk a lakásban. A temetőben, a templomban, és a halállal kapcsolatos témáknál azonnal zokogni kezd, mostanában egyre gyakrabban. Ilyenkor bezárkózik, meg se szólal akár órákig. Mikor kicsi volt, hordtuk ezzel pszchiologushoz is. Mit tegyek, mivel oldhatnám a szorongását? Lehet ez egyfajta depresszió? A válaszokat előre is köszönöm.

2012. nov. 4. 23:45
 1/8 anonim válasza:
100%
nem depresszió, felesleges pszichologushóz vinni, ide szakértő ember kell ez már nem "e világi" dolog, kis korába érte valami komoly dolog? mióta tapasztalható ez nála?
2012. nov. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

El kell vinni szakemberhez, nekem is volt halálfélelmem, pánik rohamaim, borzasztó, nagyon rossz! Aki nem élte át, el sem

Tudja képzelni milyen!

2012. nov. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam így ennyi idősen. Nem feltételenül attól féltem, hogy a konkrét pillanatban történik valami baj, hanem általában attól , hogy bármikor is meg kelljen halni, ami ugye nem elkerülhető :( Az biztos, hogy egyedül maradni nem jó ilyenkor, minél inkább próbáld elszórakoztatni, lekötni valamivel, hogy ne ezen törje a fejét. Nem gondolom, hogy depresszió lenne. Hosszú távon csak a vallás, hit tud segíteni, persze csak akkor, ha valamilyen igazi hit élmény, Isten tapasztalás éri az embert. Persze ilyenkor jobb kerülni temetőket :)
2012. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :) féltem, hogy azt fogjátok mondani, hogy pánikbeteg, de mivel én ehhez nem értek, lehet igazatok... Azt hiszem, szakemberhez fordulok. Csak nem tudom, mit fog szólni az ötlethez....
2012. nov. 5. 22:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, majd' elfelejtettem: kiskorában a nagypapája halála után borult ki, ezek is azóta vannak. Akkor hordtuk őt szakemberhez. Aztán mikor a dédije is meghalt, 5 éve, akkor pár hónapig megint ez volt. De mostanában semmi haláleset nem történt...
2012. nov. 5. 22:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szakemberhez kell fordulni!Az már jó,ha vissza tudjátok vezetni hogy kb mikortól,vagy minek a hatása miatt alakulhatott ez ki.Irtad hogy a nagypapa halála után lett ilyen.Szoros volt a kapcsolatuk?Hirtelen halt meg?Sok minden lényeges lehet.

Én 27 éves vagyok,van egy 2,5éves kisfiam.A mai napig nem merek sötétben és csendben aludni.2éve halt meg az imádott nagymamám hirtelen,ott voltam vele a kórházba mindennap,fogtam a kezét,amikor meghalt,akkor is.Egyedül voltam akkor bent vele,szörnyű volt...a mai napig nem tudtam feldolgozni,rengetegszer álmodok vele,a napról,pillanatról mikor meghalt,a gépnek a pittyegéséről(strokon volt),soha nem fogom elfelejteni.Rengetegszer jön rám csak úgy a zokogás ha eszembe jut.Rá nem sokkal meghalt a másik nagyim is...

Tehát biztos történt valami akkor szerintem,vagy nem sokkal előtte mikor a nagypapája meghalt.Lehet nem is tudsz róla,mert eddig még nem beszélt róla.Meg kellene próbálnod vele beszélni,kideriteni mi okozhatja ezt nála.

2012. nov. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha kérsz hivatásos segítséget, először csak te beszélj vele szerintem, hogy adjon tanácsot, és óvatosan add elő a lányodnak.

Ekkora korban ez elég jellemző különben, de ha úgy érzed nálatok ez már erősebb, mint egy átlagos, akkor kérj segítséget, hogy minél jobban tudd segíteni őt.

Nekem is volt ilyen, én még tesómtól is féltem, anyuékkal aludtam, de akkoriban volt egy nagyon rossz hír a tv-ben amit kihagyhattam volna, hogy a tesó mit csinált a tesójával.

Én most a kicsinyeimnek ha előjönnek ezzel, mert hallják, (bár még nem értik teljesen), de azt mondom aki nagyon beteg, vagy öreg, elmegy a Menyországba pihenni, oda csak ők mehetnek. Nálatok mondjuk ez már lehet nem válik be.

Itt van most egy műsor, egy nő tud kapcsolatot teremteni halottakkal, és őrült meggyőző. Bár én már felnőtt vagyok, és igen megnyugtat amit látok.

Kérj segítséget, kerüld az effajta témákat, csak ha ő hozza elő beszélj vele róla.

2012. nov. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lantos Szilvia válasza:
Én úgy gondolom, hogy mint szülő Te tudod a legjobban, hogy érte e valamilyen trauma Őt, akár kiskorában, akár mostanában. Először én is inkább magam beszélnék Vele, hogy mi hozta ki ezt belőle, hogy mi lehet a probléma, ami miatt így érez. De ha ez nem változik, akkor mindenképpen szakember kell, mert így nem lehet élni. Én például 31 éves fejjel hipochonder vagyok... ki lehet engem is nevetni, meg el lehet ítélni, de aki ezeken, ilyen dolgokon nevet és nem veszi komolyan, csak egyetlenegy napra életném át vele az összes halálfélelmet, rettegést, unblock az egészet. Többé nem tudna nevetni... Úgyhogy minél hamarabb megoldást kell erre találni... szegényke... én sajnálom...
2013. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!