Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14hónapos fiam hihetetlen...

14hónapos fiam hihetetlen hisztiket vág, mennyire normális ez?

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:

elvileg az idegrendszer érettségével és a konfliktushelyzetek kezelésének tanulásával függ össze, szóval normális.

ha meg pláne arrogánsan van lereagálva, akkor azt tanulja..


ezt itt olvastam, hátha segít

" Az első dolog, hogy megértsd, hogy a hiszti a még fejletlen idegrendszer következménye, a gyermeked még nem tanulta meg a konfliktuskezelést. Most kezd kialakulni benne, hogy ő is interaktív része a világnak, és a világ visszajelzéseket ad számára. Nem mindig a neki tetszőt.

De tudnod kell, a hiszti neki sem jó.

Ha engedsz, neked nem lesz jó.

Nyilván áthidaló megoldást kell találni.

Az Öreg egyszer egy fórumon azt javasolta, hogy angyali nyugalommal a gyerek mögötti székre révedve mondjuk jó hangosan, hogy úúúúúristen, hova lett az én kisfiam. Amikor nagyon hisztizik, mindig eltűnik előlem. És nem látom, nem hallom, hogy mit mond. Még szerencse, hogy amikor a hisztit abbahagyja, akkor mindig újra láthatóvá válik. És ha a hisztit abbahagyja, meg tudom beszélni vele szépen, hogy mi a baja."


Ranschburg Jenő tanárnak vannak a youtuben videoi

2015. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 hónapos és rendesen sikít, ha nem sikerül valami! És ez csak konkrét hiszti! Normális a hiszti? Nem, csak így jártunk! Ez van! 1 hete kérdeztem dokit, erre még mindig nincs oltás! Így jártunk! Szokd meg, időbe telik, tapasztalatom szerint, fiúknál többe! Bár szerintem cukik a hiszti grimaszok is!
2015. aug. 1. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
Rendesen megkéne nevelni és akkor nem lenne.
2015. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt hohy kèpzeled? Mit kellene tennem?
2015. aug. 14. 21:53
 5/9 anonim ***** válasza:

ezt olvastad? ott bővebben vannak válaszok

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

2015. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mondok egy konkrèt pèldàt, kívànxsi vagyok hogy oldanàd meg.

Mostanàban az a mània hogy felmàszik a szekrènyre. Màr akkor ràszólok mikor làtom hogy arrafelè megy làtni rajta a szàndèkot, szóval hatàrozott nem, persze megy tovàbb mögè àllok majd megint ràszólok hohy nem szabad! 2eset lehet utànna egyik: màszik tovàbb leveszem egy szabad felszólítàs kisèretèben elviszem a szoba màsik felèbe miközben mondom neki hogy nem szabad felmàszni, mert leesel megütöd magad, lelököd a tèvèt ès megràz az àram, ès apa, anya sem màszik bútorokra. Leteszem földhöz vàgja magàt èn hàtat fordítok, folytatom a dolgom egèszen addig mèg oda nem jön vagy újra nem próbàlkozik akkor kezdjük előröl (van hogy 2perc alatt ezt 8x eljàtszuk)

2esett: màr a ràszólàsnàl földhöz vàgja magàt,èn hàtat fordítok, folytatom a dolgom egèszen addig mèg oda nem jön vagy újra nem próbàlkozik akkor kezdjük előröl.

Ha odajön próbàlom lefoglalni, jàtszani, mondókàzni....

Szóval hogy is kellene megnevelnem egy alig egy èvest???

Komolyan jól jönnènek a tippek

2015. aug. 14. 22:11
 7/9 anonim ***** válasza:

olvastad a linket?

eleve azért mászik rá, mert tudja hogy nem szabad, mert fel akarja magára hívni a figyelmed, mert téged akar, és csak ehhez ért, amiből hiszti lesz.

egyszerűen csak a figyelmed akarja, de ezzel csak indulatok lesznek benned-benne a tette miatt, dehát hogy várhatnánk el egy egy évestől, hogy humánus megoldásokat keressen...?

az anyának kellene tudni őt lekötni, annyi figyelmet szentelni rá, amennyire épp akkor és ott szüksége van, hogy érezze anyjára mindig számíthat és ne kelljen ilyen eszközökhöz folyamodnia, ami ahogy anyának, hidd el, úgy a gyermeknek sem jó.

2015. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

legfejebb emeld fel és a karodból hagy nyitogassa a felső szekrényajtókat..


én emlékszem óvodás koromban mindig a magas szekrény tetején levő sárga műanyag maci után vágyódtam, mert azt soha nem vették le. egyszer anya korábban vitt be, csak a takarító volt még, nagy bátorság kellett ahhoz hogy megkérjem levenné e nekem(ugyanis azt hittem ne is lehetne vele játszani, azért van mindig ott)és levette és olyan boldog voltam, hogy még most is emlékszem...


egy gyereket alapból vonz a felnőttek világa, teljesen egészséges az is, ha kíváncsi olyan magaslatokra amit nem ér el. ezt "lepofozni" egy egyszerű "nem szabad"-al, azért ..

2015. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3-as! Láttál te már bármilyen korú gyereket közelebbről mint 100 méter? Egy másfél évest max. tanítani és szoktatni tudsz! De ez időbe és türelembe kerül! De végül is igazad van, ledobhatod a Taigetoszról is! Akkor tényleg nem fog hisztizni!
2015. aug. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!