Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Számomra ez olyan hihetetlen?!

Számomra ez olyan hihetetlen?!

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=EJ6rDdOs2Og


Nézem ezt a videót és látom,hogy még csak 9,5 hónapos és már így tud járni.

Az enyém is 9 hónapos,de még csak mászik!!

Fogalmam sincs,mikor jutunk majd el idáig...

A tiétek mikor indult el?Legalább így?


2014. aug. 12. 12:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%
Örülj neki, hogy még nem jár, hiszen minél tovább mászik, annál jobb az agyfejlődésének.
2014. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%

9 honapos a kislànyom . 5 hósan felült 6 hósan felállt 8 hósan elindult azóta jár :) nem hihetetlen ez. Sokat foglalkoztam vele. De ez baba függő akkor fog elindulni ha ő ugy érzi . Ezen nem kell aggódni :)

Unokatesóm fia 11 hós meg nem jár ... Ez ilyen. Van aki 1 évesen indul el :)

2014. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Kisfiam 10 hónaposan állt fel, kapaszkodva minden mellett megy. Néha "elfelejtkezik" magáról és pár lépést tesz, de mikor rájön hogy nem kapaszkodik gyorsan leül. 1 éves.
2014. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Ez semmit nem jelent. Nálunk mindhárom 13 hónaposan indult el. (nem ikrek)
2014. aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%
Kislányom 7 hónaposan kezdett mászni és 10 hónaposan ment egyedül.
2014. aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%
Van ilyen, de nem ez az általános. Az én fiam 9 hónaposan állt fel, rögtön utána elkezdett kapaszkodva járni és mászni (igen, csak a felállás után) és 1 évesen indult el egyedül (ez az általános). Most 26 hónapos, egy örökmozgó, stabil mozgású gyerek, aki pont ugyanúgy rohan, mint az, aki 9 hónaposan járt. Ez egyébként nem azon múlik, mennyit foglalkozik valaki a gyerekével és nem is szabad sietettni. Ja és igen, fontos, hogy sokat másszon, úgyhogy örülj inkább neki.
2014. aug. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
"siettetni", bocsánat.
2014. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

Nem gond, ha ilyen korán jár egy baba, ha megelőzte ezt kúszás de legalább mászás, és a baba teljesen magától áll fel, indul el. Ebben az esetben elég fejlettek az izmai, ízületei is stabilak, ellenkező esetben gerincproblémákat is okozhat a későbbiekben a korai terhelés. Vannak babák, akik korábban érnek meg erre, és vannak, akik később. Ez nem verseny, ha a baba járni akar, úgysem lehet erőszakkal leültetni, ha pedig később indul el, legalább később kell utána szaladgálni :).

Az én kislányom 20 hónapos, hypotón baba, én tudom, mi az későn áll fel, és jár.(megjegyzem, még nem tud önállóan járni). Mi úgy fogjuk fel, tovább marad baba :).

A videón viszont sajnos mintha egy bébikompot látnék a háttérben, azt senkinek nem javaslom, a gyerekorvosok, konduktorok, gyógytornászok rémálma, nem véletlen.

Úgyhogy ne aggódj, babád bőven ráér még járni, mondhatnám bőven belefér a normál fejlődésbe. (az önálló járás (segítség, kapaszkodó nélkül, stabilan) egyébként 18 hónapos korig teljesen elfogadott)

2014. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%

10,5 hónaposan járt a fiam.

Ha rendben van a gyerkőcöd mozgásfejlődése, nincs miért aggódni. Nem baj az, ha mászik, főleg ha sokat, az ellentétes mozgásokat jó sokat gyakorolja így. Egyszercsak majd feláll és fut :)

2014. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%

Ő az én kislányom a videón! :)

Ne őt vedd alapul,mindent hamarabb csinált.

5 hónaposan kezdett el mászni,6 hósan már stabilan,önállóan ült.Nem volt még 7 hónapos,amikor felállt és onnastól kezdve nagyon sokat sétálgatott a bútorok mellett.

Aztán egyszer csak 9,5 hónapos volt,amikor így elindult.

Úgyhogy ne aggódj a te kislányod tökéletesen fejlődik,nincs vele semmi baj! :)

Ja,a bébikompot ajándékba kaptuk és nem használtuk,mert a lányom nem ült bele,üvöltött benne.

2014. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!