Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is 'elrontom' a 2...

Szerintetek is 'elrontom' a 2 hetes kisfiam?

Figyelt kérdés

Nagyon jó baba eszik alszik nem faj a hasa semmi gondunk nincs vele. Egyet kivéve hogy nélkülem nem nagyon tud elaludni. Általában a mellkasomon alszik el és akkor vagy be tudom rakni a kisagyba vagy nem mert felriad egy tíz perc múlva. Ilyenkor visszaaltatom ugy hogy nem veszem ki a kisagybol de ugyanúgy felriad. A mai nap alig aludt mert visszaaltattam de felébredt és fent volt. Nem sir nem nyekereg sokáig csak fent van... ha elkezd sírni odamegyek visszaaltatom de megint felebred. A legvége meg az hogy megsajnalom felveszem és elalszik a mellkasomon. Tudom hogy ilyenkor még nagy szükségük van ránk,és az ahogy most vagyunk igazából nekem is jó, nekem is szükségem van rá, hogy itt szuszogjon, de mi lesz később? Nem szeretném hogy koztunk aludjon mert mindketten dobajuk magunkat hosszabb távon ezt a fajta alvási módot nem bírnánk csinálni, és szeretném nem elkenyeztetni, jó lenne ha magától megtanulna elaludni.

Szóval meddig lehet ezt csinálni? Vagy már most elrontottam? Mikor kell megtanuljon magától elaludni? Van már egy 5 éves nagy fiam ő vele is kell foglalkozzak (vele nem volt ilyen gondunk,illetve akkor nem volt gond mert csak ő volt) és jó lenne ha a 3 4 óránkénti 1 órás szopizasok után vele is tudnék foglalkozni,de így nem biztos hogy fog sikerülni... :(


2015. júl. 31. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy ekkora babat meg nem lehet elrontani.

Nekik meg nagyon kell anya kozelsege, ket hete meg benned volt!


Nekem 7 hetesem van, ugyanugy vagyunk mint ti, elalszik rajtam, vagy szopi kozben, ha lerakom felebred.

Viszont mar 3-4 napja neha egyedul is elalszik napkozben ! Szerintem csak ido kell nekik ! Hogy megszokjak ezt a kinti vilagot, es tudjak, hogy aludhatnsk nyugodtan, akkoris ott leszel ha kellesz.

2015. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom én hogy nem lehet elrontani az ilyen piciket mert csak szükségük van ránk csak napról napra egyre nehezebb lerakni az agyaba... (most pl aludt rajtam majd 1 órát leraktam úgy hogy meg sem moccant de 10 perc múlva csak elkezdett kapálozni és most megint itt szuszog edesdeden a mellkasomon :) )ezért érzem úgy hogy már most el van 'kapatva'...:( :) és félek hogy később mi lesz?!
2015. júl. 31. 23:39
 3/6 anonim ***** válasza:

A kislányom ugyanígy volt, sőt köztünk is aludt. Már 4hónapos,és egy csomószor elalszik magától. Amikor nem,akkor ringatom. Az éjszakákat olyan 2hónaposan kezdte végig aludni, de pár napja megint kel. Ez folyton változni fog.

Elkapatni pedig nem lehet egy 2hetest

2015. júl. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
De, el tudod rontani, de nem azzal, hogy amikor szüksége van rád átöleled! Vedd fel, ha igényli, de ne lógjon rajtad egész nap, ebben a hordozó micsodában, az csak gátolja a fejlődésben! A majom kölykök lógnak egész nap az anyjukon, de ugye mi nem vagyunk majmok! Közétek ne tedd, magad mellé se, életveszélyes! Tedd játszószőnyegre, nappal ott legyen, az ágyába csak aludni tedd, akkor megtanulja, ha beteszed aludni kell! Vedd fel, ha igényli, simogasd, beszélj hozzá, ő mindent megmutat neked! Így nem rontod el! A baj ott kezdődik, ha félsz! Aggódni természetes, a félelem viszont a normális reagálást gátolja! Ne félj, figyelj rá, próbáld megérteni, elmond mindent! Bízz magadban, bízz benne!
2015. aug. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy 2hetes baba játszószőnyegre a földre?
2015. aug. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a "gondom ".nekünk 4hetes a kicsi, két hetes koráig nem volt semmi gond, evett aludt.aztán elkezdett hasfájós lenni aranyom, igaz ritkán sír, inkább csak nyöszörög, meg erölködik szegényem, de ha nem veszem fel, akkor elkezd sírni. Így arra rájöttünk,hogy a mellkasomon a legjobb neki. Viszont már eljutottunk oda,hogy ha lerakom a mellkasomról bele a kiságyba, akkor max.10 perc, és fennt is van, és addig nem alszik vissza,míg vissza nem veszem a mellkasomra. Így reggel már szinte minden nap úgy kelünk,hogy ott van a mellkasomon. Én nagyon imádok vele így aludni, viszont nekünk is van egy 6évesünk, akivel foglalkozni kell.
2015. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!