Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindent szájba vesz! Hogyan...

Mindent szájba vesz! Hogyan szoktassam le róla? Mikor múlik el?

Figyelt kérdés

Màr nem bírom tovàbb, 14hónaposom mindent megkóstol de tènyleg mindent! Most kezdett el menni, de nem vihetem ki a parkban mert kb 1perc utàn a kavics a fű, falevèl a szàja felè közeledik. Ha elveszem kitör a hiszti ès gyorsabban próbàl mindent bekapni. Màs gyerek olyan szèpen próbàl sètàlni vagy eldobàlgatja a köveket....lehetetlen vele kint bàrmit is csinàlni ha nem a babkoxsiban van, habàr màr ott sem ül meg...

Mit tegyek? Mikor lesz ennek vège? Vagy hogy àllítsam le?


2015. aug. 3. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:

nemsokára vége :)) próbáld lekötni más játékokkal, csúszda, hinta, homokozós játékok, építsetek stb.

és magyarázd el neki sokszor, miért nem vesszük a számba, ne csak vedd el tőle. amúgy a homokot pl. az enyémek párszor megkóstolták, rájöttek, hogy nem buli, azóta nem veszik a szájukba.

2015. aug. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit tenni, majd kinövi.

Persze nyilván mindig kiveszed a kavicsot egyéb dolgokat a szájából amit be akar tenni, és elmondod hogy nem szabad, de még azért pár hónapig mindent a szájába akar majd tömni. 2 éves kor után már jobb szokott lenni a helyzet, de még akkor is sokszor sok mindent össze akarnak rágni.

Az első jól írja: tedd hintába, homokozzatok, de egyébként ez az életszakasz ez ilyen: ott kell állni mellette ha kint vagytok az udvaron és figyelni hogy semmit ne vegyen a szájába! Kitartás...

2015. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 14hó körül jutottam el odáig, hogy hagytam neki.

Volt, hogy kaviccsal a szájában mentünk hazáig. De ma már kiköpi inkább, lenyalja a kezéről a homokot de már tátog, hogy töröljem ki a száját. Ma megevett valami zöld bogyót, kiköpte és azon nevettem, hogy tátog, mert maradt egy dara ba szájában és biztos jó szar íze volt. A gesztenyékbe is beleharapdos, a görögdinnye héja finomabb (nem), a narancsba, fokhagymába egyszer harapott bele, azóta meg sem próbálta.

Szóval szerintem próbáld ki te is, hogy lassan a kellemetlen de nem veszélyes dolgokat elkezded hagyni neki, hogy megtanulja ő is, hogy nem minden ennivaló. Én egy ideig cumit nyomtam a szájába játszóterezéshez, de szerintem ezzel csak kitoltam az önálló tapasztalást nála és 16 hósan már nem finom, ami annak tűnik, a kavicsok tuti nem.

2015. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!