Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a többszö...

Hogyan szoktassam le a többszöri felkelésről? 8 hónapos a kisfiam, de kb:6x megébred éjjel. Általában teát adok neki, de csak keveset. Már kb:1hónapja nem szopik. Már mindent kipróbáltam ami lehetséges.

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van dudusa,akkor tea helyett add azt a szájába.Talán megnyugszik tőle és visszaalszik.
2010. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Szia, mi 2 hónapja vagyunk túl ezen a korszakon. Mi is 8 hónaposan kezdtük és 1 hónapig tartott is. Már nagyon fáradt voltam. Váltottunk pelenkát, átrendeztük a szobát, magam mellett engedtem aludni, és a többi. Aztán kiderült hogy foga jön, egyszerre 4 fog indult el, és mire 9 hónapos lett mind kibújt. Nappal nyugodt volt, de az éjszakai kelések jeleztek azért, hogy nagy munka folyik a háttérben. Kitartás! Elmúlik!
2010. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van egy "keményebb" és egy "puhább" javaslatom.

A kemény az, hogy 2-3 éjszakát bírjál ki úgy, hogy nem mész be hozzá, akkor sem ha sír. Bőgni fog 10 - 20 percet mikor felébred, de majd szépen visszaalszik. Biztos lesz aki meg akar majd kövezni ezért a javaslatomért, de az először inkább próbáljon meg kibírni egy évet úgy hogy nem alszik 4 óránál többet egyfolytában.

A másik az, hogy ne teát adjál neki hanem tápot. Valószínűleg éhes és azért kel föl többször. Ha lefekvéskor jól megtömöd kajával, akkor kb. 4 órát kibír. Majd mikor felkel, tápszert adsz neki mert abban több a kalória mint a teában és tovább kibírja. Jó esetben újabb 4 órát, és már reggel is van.

2010. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egy hete szoktattam rá a babát az alvásra. Egyszerűen nem vettem ki az ágyból ha sírt , csak időnkét odamentem és megsimogattam , próbáltam neki vizet is adni , de az nem kellett. 2 éjszaka sírt sokat , a harmadiktól kezdve átaludja az éjszakát. Erős idegzet kell hozzá , de hidd el megéri.
2010. márc. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Csatlakozom az előttem szólokhoz, hagyd sirni, ha nincs semmi baja, mármint ha ugy látod hogy nem fáj semmilye. Kitartást hozzá. 2 hónapos kora óta alszik egyedül a babám, most 9 hónapos. Altani se kell, berakom a kiságyba, játszik egy kicsit és szépen elalszik 21-8ig.

2010. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a baba jelez, hogy szüksége van anyára, akkor figyelni kell rá. Nem magába roskadni. Így azt tanulja meg, hogy anya nem figyel rám, később sem fog kinyílni, ha problémája van, mert addig sem látta értelmét. Persze később lehet mondani, hogy "....de neked olyan békés gyereked van, neked könnyű..."


Biztos fáj valamije, ezért jelez, vagy a gondolatai nem hagyják aludni, igazából mindegy, mert Te kellesz neki, ezért szól. Ez a 8-9. hónap mér csak ilyen, de ez is elmúlik, és sokat tanul belőle a babád: mindig számíthat Rád!! :)

2010. márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!Az én kisfiam soha nem evett/fogadta el a tápot,most sem fog rászokni.(többször próbáltuk.Amúgy már kint van 6 foga.
2010. márc. 25. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!