Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam föleg evésnél mindig...

Kisfiam föleg evésnél mindig mindent ledobál a földre. Játszás közben is, ha megun valamit, eldobja. Hogy szoktassam le róla? 13hónapos

Figyelt kérdés
Eleinte nem bántam a dolgot,ez is egy ujabb felfedezés a számára,de mikor fog erről leszokni?
2009. nov. 24. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszer egy könyvben azt olvastam, az ilyen korú babák, még nem tudnak különbséget tenni a dolgok között. Nem értik, hogy miért szabad eldobni a labdát és a kanalat miért nem? Miért örül mindenki ha sikerül eldobni a labdát, és miért nem ha sikerül az üvegpoharat?

Másrézt pedig próbálja ha eldob valamit az hogyan repül, hogy viselkedik, mert ami nekünk természetes neki nem. És valószínüleg érdekesnek találja, hogy a kulcs csörög, a kocka puffan stb.

Persze ez nem azt jelenti hoyg hagyni kell neki, csak türelmesen el kell magyarázni neki hogy mit szabad és mit nem, majd aztán abbahagyja.

És jön a következő "kaland":)

2009. nov. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lányom 9 hónaposan teszi ezt... Minden játék maximum 2másodperc és már repül is,kajával ugyanez a helyzet. Azt olvastam hogy így ismerkednek a gravitációval. Gondolom idővel ez is elmúlik. Annyit tehetsz, hogy kaja közben rászólsz többször hogy azt nem szabad eldobni. Ahogy előttem írták, nem értik hogy egyiket miért szabad eldobni, a másikat meg miért nem. Megtanulja majd hogy az evésnl nem szabad ezt csinálni(ezt már a lányomnál elértem). Nem hü.ék csak kicsik és rafináltak :o)
2009. nov. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez egy ilyen időszak, neki most ez a játék. Eldobja, és élvezi, hogy te meg visszaadod. elég idegesítő lehet, de hidd el, ki fogja nőni...
2009. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kisfiam most lesz tizenegy hónapos. kb 3 hónapja ő is mindent dobál. ez a kedvenc játáka. a játákaival is mindig igy játszik elkezdi kipakolni és két márodperc múlva már dobja is és megy a kovetkező játékra.

evés közbe nem kap semmit a kezébe mert nem győzöm neki visszaadni.

2009. nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!