Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha két neve van a babának ki...

Ha két neve van a babának ki hogy hívja?

Figyelt kérdés
Apuka választotta az első nevet én a másodikat. Én hat éves korom óta a második nevét szerettem volna ha lányom lesz és lányom is lesz.
2015. aug. 6. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hét ezt előre meg kellene beszélni apukával, mert fura lenne, hogy ő hívja az egyiken, te pedig a másikon. Kompromisszum, ez a kapcsolat alapja..

Nálunk az első nevén hívja mindenki a kisfiunkat.

2015. aug. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pl Szomszédunkban két neve van a babának, amióta elkezdett beszélni (2 éves múlt) azóta kiköveteli hogy őt a második nevén szólítsuk. Én mondjuk nem szívesen hívnám az első nevén mert tényleg egy álmom válik valóra, Párom meg ragaszkodik az első névhez, mert neki az tetszik :(
2015. aug. 6. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban van egy pár, akiknek kislányuk született. Az első nevét az anya adta, a masodikat az apa. Mindketten máshogy hívták, azt gondolták, hogy ez jó lesz. Persze 4-5 hónap múlva rájöttek, hogy nagyon nem vált be és azóta az első nevén szólítják. Szerintem mindenképp meg kéne ezt beszélneket, nem fog menni az, hogy egyikőtök így, másikotok pedig úgy nevezi. Valahogy próbáljatok kompromisszumot kötni vagy válasszatok egy harmadik nevet, ami mindkettőtöknek egyaránt tetszik.
2015. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Első nevén szólítjuk. Csak ha pipa vagyok rájuk, akkor mondom mindkettőt, erre ők is észreveszik, hogy gáz van. :)
2015. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti biztos, hogy nem fog menni, hogy ki igy, ki ugy szolitja. Egyezzetek meg. Mi az elsö nevét közösen választottuk, a másodikat a férjem. Azt mi is csak akkor használjuk, ha rosszat csinál :)
2015. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk négy lányunk van,mind a négynek 2 keresztneve van,az elsőn szólítjuk őket:)Bár a 3 évesemet a mama a második nevén szólítja,mert ő választotta és imádja azt a nevet:)De azt nem tudnám elképzelni,hogy a párom is máshogy hívja meg én is,hiszen együtt élünk,érdekesen nézne ki és neki sem lenne jó.Talán próbáld meg rávenni,hogy cseréljétek meg és az legyen elöl amit te választottál,ha nagyon nem akarja,akkor vagy marad így,vagy választotok egy harmadik nevet.Esetleg még azt tudnám elképzelni,hogy amelyikőtök neve másodiknak került,az szólíthatja egyszerre mindkét nevén:)Egyébként az én "álom nevem" is csak negyedszerre jött össze,mert a családból senkinek nem tetszett,második névnek pedig nem volt szívem adni,úgyhogy mikor a család kifogyott a nevekből,akkor jött az enyém:)Most már nem tudnák elképzelni másik névvel:)
2015. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Cseréljétek fel a sorrendet, a te álomneved legyen elől, aztán amit a férjed választott. Aztán az első néven szólítsátok mindketten.

Vagy teljesen új nevet válasszatok, amiben ki tudtok egyezni.

2015. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtok megegyezni, akkor válasszatok új nevet.


Mi is két nevet adunk a gyereknek. Az egyiket a párom már nagyon régóta szeretné, ő eldöntötte, hogy így akarja hívni a gyerekét, ha fia lesz. Szerencsére nekem is tetszik, így nem csináltam belőle problémát. :) Cserébe viszont mondtam, hogy szeretném második névnek apukám nevét adni. Ez is rendben van, mert a vezetékneve elég gyakori és ő is két névben gondolkozott.


Aztán ebből az lett végül, hogy a két keresztnevet megcseréltük, mert sokkal jobban hangzik, viszont a második nevén fogjuk szólítani, mert az volt az eredeti terv. :)


Az első keresztneve "dísznek" lesz.

2015. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi úgy voltunk hogy a listán ezek voltak az elsők:

Apukáén a Lilien, az enyémen simán Lili

De közben elcsente a pálmámat az Aliz, és most jött a disputa, hogy mi legyen a neve. A Lilien Aliz nem hangzott túl jól, úgy nekem nem tetszett, az Aliz Lilien meg a férjemnek nem tetszett. Én annyira ,,név"mániás lettem, hogy az Aliz hátracsúszott, és előretört a Panna. Ez már a férjemnek is tetszett kicsit, ezért azt gondoltam simán Panna lesz a pici, de tévedtem. A férjem kitartóan küzdött a Liliennel. Végül az az ötlet pattant ki a fejemből, hogy ha már az első kislányunknál én választottam az első nevet, az Adrienn nevet, és ő a másodikat, a Virágot, akkor most engedek, így lett Lilien Panna a babus. Ennek 5 éve, Adrienn most 7 éves, Lili (ez lett Lilien beceneve) 5, és újra terhes lettem. Én a Tündét pártoltam, és csodák csodájára a férjem is ezt akarta. De végül Tündikének a neve Tünde Izabella lett, mert szerettem az Izát is.


Így hívják/hívjuk Adriennt:

Apa/Anya: Adri, Adrika

Mama/Papa: Adrici, Adriennke

Pici unokatesók: Adi

Nagy unokatesók: Adri, Adrienn

Köriék: Adrus, Adru, Adika


Így hívják/hívjuk Lilient:

Apa/Anya: Lili, Lilici, Liluka

Mama/Papa: Lilita, Lilóca, Lilus

Pici unokatesók: Tili (nem tudják kimondani hogy Lili)

Nagy unokatesók: Lili, Lilien

Köriék: Lillus, Lilike, Enci (LiliEnci)


Így hívják/hívjuk Tündét:

Apa/Anya: Tündi(ke), Tündöklő, TündiBündi

Mama/Papa: Tündici, Tünc, Tünci, Tünőke

Pici u.tesók: Tütü (viccesen)

Nagy u.tesók: Tündi, Tünde

Köriek: Tündüs, Tündike, Tünce

2016. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9-es vagyok, mindegyiket 1. nevén szólítjuk, mint olvashatjátok.
2016. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!