Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babát túl lehet...

Anyatejes babát túl lehet etetni? Föleg, ha 2 oránként mellen van, és 20 percig szopizik?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha két óránként éhes, akkor biztosan nem eszi túl magát, éppen hogy kevés neki, és ezért kéri gyakrabban. 20 perc alatt pedig attól is függ, hogy mennyit tud szopizni, hogy egyrészt milyen intenzitással szívja, másrészt pedig attól is, hogy milyen erősen jön a melledből a tej. (B)
2010. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazán nem, mert ő szabályozza, hogy mennyit eszik.Ha jóllakott, akkor már általában cumizik rajta. De: ha túl gyakran van a mell váltva, akkor könnyen előfordulhat, hogy a baba túl sok első, magas tejcukor tartalmú tejet szopik, emiatt fájhat a pocija. Ezért szokták javasolni, hogy ha 3 órán belül kerül újra mellre a baba, akkor az üresebbre tegyük. Ezért nehéz egy tápszerrel etetett babát igény szerint etetni, hisz a baba a cumisüveget addig szívja, míg vn benne. Nem így a cicit :)
2010. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azért a tápszerrel kapcsolatosan nem ezt tapasztaltam, de lehet, hogy minden baba más ebből a szempontból is. Kisfiam ugyanis kezdettől fogva ha már nem kellett neki, akkor elfordította a fejét, csak játszott a cumisüveggel is, köpte ki a szájából. (B)
2010. márc. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Túletetni nem lehet, de sokat etetni igen. Ezt úgy értem, ha ilyen gyakran van mellen akkor nincs arra ideje, hogy a gyomra kiürüljön. Ez hasfájást okozhat. Nem is biztos, hogy mindig éhes. A babák akkor is elfogadják a mellet, ha nem éhesek. Ezért mondják mindig, hogy 3óránként etessük a babákat. Persze nem azt mondom, hogy ezt be kell tartani, de néha jó ha hagyjuk kicsit pihenni is a gyomrát.

EGyébként ha nem vagy biztos abban, hogy jó eszik-e akkor mér egy darabig minden etetés után. Abból kiderül mennyit eszik.


A tápszereshez hozzászolva, azokat sem lehet így túletetni, de valójában gyakrabban előfordul. Vannak babák akik ha már nem éhesek, egyszerűen nem fogadják el. Vannak visznont akik addig esznek, míg van az üvegben.

2010. márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen kicsi a baba!Túl lehet etetni!Tapasztalat!

Mi 8 naposan mentünk az ügyeletre,mert folyamatosan sírt a törpe.Kizártunk minden lehetséges más okot,hogy mért sírhat,maradt az,hogy éhes.Anya mit csinált,etette,etette,etette.Azt mondta a doki,hogy kb.1 hónapos korukig nem tudják mennyi az elég,és ha kínálják a cicit ők esznek.Mondjuk ha 2 óránként eteted,akkor nem valószínű,hogy túleszi magát,mert akkorra megemésztődik a tejcsi,de minimum a 2 órát mindig tarts be.Az akcióm után én is ezt tettem,azóta semmi gond.

2010. márc. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2010. márc. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!