Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a kislányom, ültethe...

6 hónapos a kislányom, ültethetem? Már nagyon szeretne. 6 hónaposan miket ehet, gyümölcs, zöldség stb?

Figyelt kérdés
2015. aug. 7. 10:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

Te hülye vagy?

Ha az ablakon keresztül nézelődve vadul mutogat valamire, akkor is megreptetnéd, mert úgy szeretne?

2015. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy baba csak akkor ülhet, ha ő maga egyedül fel tud ülni. Egyébként nem készültek fel rá az izmai. Ha képes lesz rá, majd felül.

6 hónaposan kezdődik a hozzátáplálás, ha eddig anyatejes volt. Keress rá a neten a "hozzátáplálás" szóra, és kiad egy csomó táblázatot és tájékoztatót arról, melyik életkorban mit ehet egy baba.

2015. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mi az hogy hülye? Van aki már 5hósan ülteti és nincs baja.

Normális válaszokat kérek, normális emberektől hogy ki mikor ültette, és mit adott neki ennivalót anyatejen v tápszer mellett!

2015. aug. 7. 10:36
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok: szerintem normális választ adtam. Ha képes lesz rá, majd felül. Van baba, aki ennyi idősen már ül, de pl. az én fiam csak 10 hónaposan ült le, állásból. Teljesen egyéni kérdés. Az pedig egészen biztos, hogy ha úgy ülteted, hogy még nem készült fel rá, akkor következményei lesznek. Nem 5 hónapos korában, majd később. Rossz tartás, gerincproblémák. Nem tudom, miért kéne siettetni.


Az, hogy mit adtam neki? Nos, 6 hónapos volt, amikor szoptatás mellett elkezdett almát, krumplit, sárgarépát enni. Én ezt a beosztást követtem:

[link]

2015. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ültettem soha, mert tilos. Majd ha magától felül, akkor onnéttól lehet, addig túlterheli a gerincét.

Tápszeres vagy szoptatott baba? Elkezdted már hozzátáplálni vagy csak most kezded. Ez igen kevés infó, hogy 6 hónapos.

2015. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
2-es, köszi a Normális választ! igen, néztem már neten hogy mit lehet, de ott össze vissza mondanak mindent, pl van ahol ehet már most banánt, valahol meg csak 1éves kor után lehet. Ezért kérdezek a saját véleményt anyukáktól
2015. aug. 7. 10:42
 7/15 A kérdező kommentje:
Anyatejes a kicsi, adtam már neki puhára főzve almát, burgonyát, répát de nem nagyon eszi. A banánt csak kóstoltattam vele, de azt nagyon is cuppogtatja
2015. aug. 7. 10:47
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha felhúzza magát ülésbe, akkor nyugodtan hagyd. Egyik rokonom gyereke 2 hónaposan már próbált felülni, az ortopéd orvos mondta nekik, hogy ha képes rá, akkor nyugodtan.

Eddig mit etettél vele? Vannak jó táblázatok, hogy mit mikor lehet bevezetni, csak arra figyelj, hogy újat mindig csak egy kanálkával adj elsőre, délelőtt, és az új dolgok között legyen 2-3 nap. Így kiderül, ha valamit nem bír a pocakja.

2015. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 bithorlo ***** válasza:

Alapvetően nem ültetün olyan babát, aki egyedül még nem tud felülni, mert a gyenge, fejletlen gerincoszlopa deformálódhat. De pl az én kislányom rebszeresen felhúzta magát ülésbe az adamo hintájában és sokat ücsörgött úgy, aztán amikor már stabilan ült a hintában, az etetőszékébe is és a játszószőnyegére is ültettem, viszont nagyon sokat volt hason, háton, hogy ne legyen gond. Szóval, ha a gyerkőcöd pár percig megül egyedül, abból talán nem lesz gond, de kérdezz meg esetleg egy dévényest, vagy mozgásterapeutát, esetleg fejlődésneurológust!

A hozzátáplálásnál szezonális növények közül válassz. Egyszerre csak egy fajtát. Általában az almával és a burgonyával szokták kezdeni. Szeretik a picik az édesburgonyát is. Esetleg csatlakozhatsz a face-n olyan csoportokhoz, ahol a hozzátáplálás a fő téma (kanalazás, pürézés, vagy blw).

2015. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nem szabad ültetni, vagyis nem szabad 90 fokban megtámasztott derékkal ültetni.

A kagyló ülés megoldható (pl autós hordozóban, dönthető sport babakocsiban, vagy dönthető etetőszékben) Az, hogy próbál felülni hasizomból, természetes, noha nem fog neki sikerülni egy éves koráig a babáknak ugyanis nincs hasizmuk.

Az ortopédusunkat idézve, minden amit magától csinál, engedhető, de mi ne avatkozzunk bele, ne támasszuk, ne húzzuk ülésbe.


Elsőként alma, krumpli, répa, barack, meggy, sütőtök adható neki. Mindenből csak 1-1 kanál, mindent 3-4 napig kóstoltass külön külön, mielőtt mixelni kezdesz. a mixelés során pedig ügyelj rá, hogy hasfogókat ne párosíts, krumpli-répa pl kellemetlen szorulást okozhat.

2-3 hét alatt normális kiváltani egy étkezést, addig fokozatosan emeld az adagot. Ha már egy étkezést kiváltottál, jöhet a glutén: keksz sarka bele reszelve pl, vagy főzhetsz neki zabot, ha foga van, esetleg adhatsz vizes zsömlét (tojás, tej nélkül). Vigyázat, a baba piskótába tojás van. 6-7 hós kora között jöhet a csirkemell, főzve.

Kb. 8 hónapos kora körül jöhet a joghurt, túró. Először ezekből is max egy kis kanál.

Aztán a többi zöldség (hozzátáplálási táblázat szerint, egy éves kortól pedig a tej).

2015. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!