Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti honnan szerzitek be a...

Ti honnan szerzitek be a gyümölcsöket, zöldségeket a bébiételhez? Tényleg nem szabad nekik boltit adni?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy eddig a szüleim kertjéből télre elrakott zöldségeket, gyümölcsöket használtam, tehát nem kellett vásárolnom. Elfogyott, már ők is veszik. Biopiac nincs a közelben. A boltit nem merem adni, mert rengeteg rosszat hallottam róla. Magunknak azt veszem. Így azóta inkább bébiételt adok neki, de olyan rossz érzés, mert szívesen főzőcskéztem neki, tudtam, hogy mit eszik és én is nyugodtabb voltam. Tényleg ennyire gáz a bolti? Mindenki biopiacról vásárol?

#biopiac #gyümölcs babáknak #zöldség babáknak
2015. ápr. 22. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Boltból veszem neki. Na és a biopiacról amit veszel honnan tudod milyen? Simán lehet h csak ráfogják. Amit nem maga termel az ember nem tudhatja.
2015. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán érdemesebb piacról beszerezni ,de azért egy boltitòl sem lesz baja.Próbálj idény gyümölcsöket adni így kevesebb eséllyel adsz agyonvegyszerezett több 1000 kmről érkezett gyümölcsöket adsz.
2015. ápr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Penny, Spar ahova járok vásárolni, mindig innen vettem a gyereknek is az ételt.
2015. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

nekem még kitart a mélyhűtőben és a kamrában a saját termés (cékla, brokkoli, répa, cukkini) de a krumplit és a zöldborsót én is boltban veszem.

Én úgy gondolom, hogy hiába óvjuk mindentől a gyerekeket, ha 3-4 évesen már úgysem fogjuk ugyanazt a minőséget biztosítani nekik...

egyedül a gyökérzöldség az, amiből nem vennék boltit, céklát pl inkább nem adok, meg répát, mint hogy a boltban vegyem, azok szívják fel a legtöbb mérget. Tudom, ilyen a krumpli is. De hát valamit adni kell.

2015. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Életemben nem voltam még biopiacon, Tescoba járunk vásárolni. Piacra maximum alkalomszerűen, programnak. Jól vagyunk :)
2015. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan vedd meg a boltit. Sokan mások is ezt tesszük :) Amúgy a bölcsibe, oviba és még utána sem hinném, hogy bio vagy sajátkerti zöldségekkel fogják etetni, hanem amit olcsón meg tudnak venni.

Sok bébi ételt vettem én is, elsősorban olyat ami vagy macerás volt számomra pl a borsót nem szerettem átpaszírozni, így azt vettem vagy az éretlen paradicsomnak nincs túl jó íze, így sűrített paradicsom helyett megvettem a paradicsomos bébiételt. Amúgy a bébiétel eléggé be van vizsgálva szerintem

2015. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A bölcsiben-oviban-iksolai menzán sem biopiacról vett zöldségeket-gyümölcsöket tálalnak fel. Hanem inkább paradicsomlevest konzervből, jó sok cukorral, grízes tésztát, lisztes főzelékeket, lekvárt, ami soha nem látott gyümölcsöt, margarinos kenyeret, legolcsóbb virslit.


Nyugodtan adhatsz neki boltit, sztem semmivel nem rosszabb, mint a biopiaci, hiszen amit a nénike bioként árul, honnan is tudnád, h az-e. Azt mondják a bio gyümölcsöt éjszaka permetezik. :)

Meg hát a kertitől sem kell annyira hasra esni, rengeteg falusi kertbe kiengedik a szennyvizet, a jó kis mószeres-öblítős -fekáliás szirupot, h ne kelljen szippantani (drága). Nincs mindenhol kiépített szennyvízhálózat.

2015. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nem tudom, ki mondta, hogy bio az, amit éjjel permeteznek.
2015. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Tescobol,piacról veszem én is a zöldségeket.Bébiételt sosem adtam nekik.Honnan tudod hogy abban mi van?Gondolod azt biozöldségből készítik és csirkemellből?Frászt!Amit te készítesz abban tudod mi van legalább.
2015. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a bio bébiétel téma súlyosan túl van dimenzionálva, viszont nagyon jó marketingfogás a gyermeküket féltőn óvó szülők felé. Négy hónapos a gyerekem, és a barátnőm, akié hasonló korú, olyan döbbenettel kérte számon, hogy bolti krumplival kóstoltatom, mintha legalábbis kifejezetten Csernobilból hozattam volna az alapanyagot.

Az egyik unokaöcsémet kizárólag magas minőségű élelmiszerekkel táplálták, még nincs két éves, és gasztroenterológushoz szaladgálnak vele, mert valami nem oké. A háromgyerekes rokonaim (több ilyen is van) soha nem engedhették meg maguknak a bio élelmiszereket, mégis az összes gyerekük tök egészséges.

Ennyi.

2015. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!