Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan folytassam a kóstoltatá...

Hogyan folytassam a kóstoltatást? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos. Tegnapelőtt kóstolta először az alma levét. Tegnap is kapott almalevét, nem volt vele semmi gond. Ma adtam neki alma pürét. A levét még el is fogadta, de a püréjét nemigazán akarta enni. Próbáljak még ma pürét adni neki, vagy inkább csak holnap próbálkozzak vele újra? Vagy holnap már kóstolja inkább a baracklevet?
2010. márc. 8. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Próbáld az almát még.A barack még korai egy picit.
2010. márc. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az első gyereknél még eljátszottam ezt a lé-püré lépcsőzetességet, de a másodiknál már nem... Védőnő is mondta, nyugodtan adjam a pürét, sőt, elsőre akár 50 gr-nyit is lehet. Mi barackkal kezdtünk, mert féltem az alma nagyon megfogja a székletét.

Az első 2-3 napon nehezebben ment még a kanalazás, pedig nagyon ízlett neki a gyümölcs, szinte remegett érte, de folyton kinyomta a száján a nyelés helyett. De 3 nap után egyre ügyesebb lett. Most 2 hete kezdtük a hozzátáplálást, de már úgy eszik a gyerek, hogy szinte nem is maszatos a szája, az arca.

Szerintem holnap próbáld újra, még 2-3 napig alma, utána kóstolhattok mást is. És most 4 naponta vezetek be újat, van, hogy önmagában, van, hogy hozzákeverem a már ismert ízhez. (pl. almához sütőtök, sütőtökhöz krumpli, almához krumpli, alma-barack, stb)

2010. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A pürét hígítsd fel én úgy adtam a nagyobbiknak is és most a picinek is,hogy lereszeltem az almát és gy.centrifugán egy almát kipréseltem és a levének felet hozzá tettem a püréhez és első néhány alkalommal így adtam,könnyebb lenyelni.
2010. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!