Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan folytassam a hozzátáplá...

Hogyan folytassam a hozzátáplálást? Mostanában elutasítja a kanalat.

Figyelt kérdés

7 hós babám napi 5-ször eszik. Reggel, délben és este szopik. Tízóraira és uzsonnára őszibari-alma-krumpli-répa dolgokat eszik. (Kóstoltattam vele sütőtököt, cserit, meggyet is, de az őszibari a kedvenc).

Ezen a héten viszont többnyire visszautasítja a kanalat, emiatt minden kanalasat itatok vele (többnyire cumiból, mert a poharat és a csőröst sem mindig fogadja el).

A húst bevezetném, de azt is fel kéne hígítanom inni...


Viszont lehet, hogy jobban járnék szerintetek a "gyári" tápszer-tejpép meg nemtommi dolgokkal, ha azt adnám neki?


A tejpép mire való?


(A kanál elutasításának oka torokfájás vagy a darabosabb ételek miatti öklöndözés élménye lehet.)


2011. okt. 13. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Én semmiképp nem adnék neki tápszeren (esetleg pépeken) kívül mást cumisüvegből, szerintem nagyon rossz taktika. Ha elutasítja, akkor most nem akarja, nem kell erőltetni, később kell próbálkozni. Fiam már 1 hónapja tízóraira meg uzsira nem tápszert kapott, de mikor jött a foga, nem volt hajlandó mást elfogadni, nem tehettem kanalat a szájába.

Húst meg pláne odáig higítani 7 hónaposnak, hogy cumisüvegből egye?

Hát te tudod, biztos van anyuka, aki csinálta így, de szerintem a rendes ételeknek nincs helye cumisüvegben, mert megszokná, egyszerűbb, könnyebb, mint kanalazni.

2011. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Reméljük nem a torka fáj, hanem inkább a foga jön. Az én 7 hónaposom is alig nyitja mostanában a száját, és a kanálból inkább kiszopja a kaját :), de neki brutál csúnya már felül ínye (2 hete). Cak akkor kínálom kanállal, mikor már tudom, hogy nagyon éhes - így szegénykém próbálkozik, de összerezzen minden kanálnál. Nagyon sajnálom őt, de ne fogom itatni vele a kaját...

Várd meg, míg éhesebb lesz!

2011. okt. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!